Klivlend srušio Boston

U noći između četvrtka i petka u NBA ligi su odigrane samo tri utakmice, a pobede su zabeležili Klivlend, Milvoki i Denver.

Petak, 26.02.2010.

08:27

U derbiju večeri, Klivlend je ubedljivo savladao Boston sa 108:88 uz sjajan nastup LeBrona Džejmsa koji je postigao 36 poena uz sedam skokova i devet asistencija. Milvoki je došao do pete uzastopne pobede, tesno savladavši Indijanu sa 112:110, dok je Denver bio bolji od Golden Stejta rezultatom 127:112. Vladimir Radmanović nije igrao za Voriorse.

Iako su Seltiksi bili bolji rival početkom utakmice, Kavalirsi su u drugom poluvremenu dominirali i zasluženo došli do ubedljive pobede od 108:88. Boston je na poluvremenu imao prednost od 56:48 i u tom momentu je delovalo da će Klivlend doživeti i deseti uzastopni poraz u Bostonu, ali su se Džejms, Vilijams i ostali pobrinuli da Kavsi dođu i do dvadesete pobede u gostima ove sezone. Klivlend je drugo poluvreme dobio rezultatom 60:32, dozvolivši domaćoj ekipi da u poslednjih 17 i po minuta samo pet puta postigne koš, uz šut u poslednjoj četvrtini 3-21. Džejms je bio sjajan sa 36 poena, devet asistencija i sedam skokova, dok je Mo Vilijams u poslednjoj četvrtini ubacio 14, od svojih ukupno 19 poena. Kavsi su od prvog poluvremena igrali bez Šekila O’Nila koji je povredio palac. Sa druge strane, Radžon Rondo, koji je u prvom poluvremenu bio nezadrživ, postigao je 19 poena uz 11 asistencija, dok je Rej Alen imao 21 poen. Kevin Garnet je postigao deset, uz isto toliko skokova i pet asistencija. Klivlend sada ima 45 pobeda i 14 poraza, dok je Boston na skoru 36-20.

Milvoki je savladao Indijanu sa 112:110, a Džon Salmons je pokazao da se odlično uklapa u ekipu Baksa. Salmons je postigao 20 poena, dok je Brendon Dženings sa 18 poena učestvovao u petoj uzastopnoj pobedi Milvokija. Otkako je Salmons došao iz Čikaga 18. februara, Baksi nisu izgubili i to im je najduži niz pobeda još od novembra 2007. kada su takođe vezali pet trijumfa. Pitanje pobednika rešio je Dženings 8.7 sekundi pre kraja sa linije slobodnih bacanja za prednost od 112:108. Deni Grendžer je ubacio 21, a Ti-Džej Ford 17 za Indijanu.

Denver je bez mnog oproblema savladao Golden Stejt sa 127:112. Najbolji na terenu bio je Čonsi Bilaps sa 37 poena, šest skokova i devet asistencija, uz sjajan šut iz igre, 13-19 (6-8 za tri poena). Karmelo Entoni bio je na nivou sa 27 poena, dok je Džej-Ar Smit ubacio 25. U poraženoj ekipi istakao se Stiven Kari sa 30 poena, sedam skokova i 13 assitencija, Monta Elis imao je 22 poena, a Entoni Morou 20.

Indijana - Milvoki 110:112
Golden Stejt - Denver 112:127
Boston - Klivlend 88:108