Pistonsi prekinuli magiju

U NBA ligi u ponedljak je odigrano 8 utakmica, svakako najveću vest predstavlja prekid serije pobeda Orlanda, koji je zaustavljen u duelu sa Detroitom.

Utorak, 30.12.2008.

09:16

Atlanta je nastavila sa fantastičnim partijama, najdramatičnije je bilo na parketima u Mineapolisu i Hjustonu, dok je od srpskih igrača na parketu, i to samo dva minuta, bio Marko Jarić u duelu Memfisa i njegovog bivšeg tima Minesote.

Detroit je u svom "Oburn Hilsu" savladao Orlando 88:82, nastavio niz pobeda (četiri) i prekinuo seriju gostiju. Pistonsi su do pobede došli timskom igrom i dobrom "podelom" lopte u kojoj su četiri igrača imala dvocifren učinak: Staki 19, Rašid Valas i Prins po 16, a o timskoj igri najbolje svedoči i ovaj podatak – Alen Ajverson je ubacio 15 poena, ali je posle meča bio više nego zadovoljan svojom igrom:

" Ranije nikada ne bih razmišljao da sam sa 15 poena odigrao odličnu utakmicu. Ali, imam 4 titule najboljeg strelca lige, sada su prioriteti nešto drugo", rekao je Ajverson.

Detroit je rano izgradio solidnu prednost, na veliki odmor otišao sa 52:43. Gosti preko Rašarda Luisa 4 i po minuta pre kraja stižu do izjednačenja 77:77, ali je već u sledeća dva napada Detroit poentirao ( trojka Rašida Valasa za 82:77) i tu razliku održao do kraja:

"Kako smo odigrali, čudo je da smo bili u utakmici do samog kraja. Odigrali smo dobro samo 18 minuta, ali to nije bilo dovoljno" rekao je posle meča trener Medžika Sten Van Gandi. Orlando je porazom u Mičigenu prekinuo niz od 7 pobeda.

Atlanta je nastavila sa pobedama, savladan je nepredvidivi Denver, lako 109:91. Džo Džonson je ubacio 25 poena, a ekipa Majka Vudsona po prvi put još od 1987-1988.godine ima pre Nove Godine 20 pobeda u sezoni.

Hoksi su pobedom nad Nagetsima (Kenjon Martin 19 poena i 3 skoka) završili najduži niz utakmica na domaćem terenu u ligi ( 8 mečeva odigrali su u nizu u Atlanti, uz samo jedan poraz od Bostona), a u utorak u poslednjoj utakmici u godini gostuju u Indijani.