Prvi poraz Boston Seltiksa

Košarkaši Boston Seltiksa pretrpeli su u subotu uveče prvi poraz u novoj NBA sezoni. Branioci titule su poraženi na gostovanju u Indijani, sa 95:79.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Nedelja, 02.11.2008.

10:05

Los Anđeles Lejkersi su pobedili Denver, 104:97, uz 11 poena Vladimira Radmanovića, dok je Darko Miličić postigao 7 poena u porazu Memfisa od Čikaga, 96:86.

Šampionsku sezonu 2007/08 Seltiksi su počeli serijom od 12 uzastopnih pobeda, ali ove sezone neće postići ništa slično, nakon zasluženog poraza u Indijani. U porazu od 95:79, gostujuća ekipa imala je čak 24 izgubljene lopte i 14 promašaja sa penala (21/35).

Na drugoj strani, blistali su Dani Grendžer, sa 20 poena i novi bek Pejsersa Ti Džej Ford, sa 19, Daniels je imao 13, Džek 11, Marfi 10, a Nesterović 8 poena. Pejsersi su vodili tokom celog meča. U prvoj četvrtini stvorili su zalihu od 10 poena, na poluvremenu su vodili sa 48:41, a sredinom treće četvrtine, sa 60:45.

Kevin Garnet je predvodio goste, sa 18 poena i 14 skokova, Pol Pirs je postigao 15, ali je šutirao samo 3/15 iz igre, dok je Rej Alen meč završio sa 10 poena.

Lejkersi su slavili u Denveru, sa 104:97 uz 11 poena Vladimira Radmanovića. Goste je predvodio Kobe Brajant, sa 33 poena, dok je Pau Gasol postigao 16.
Brajant protiv Denvera (AP)
Zvezda Denvera Karmelo Entoni do poslednje četvrtine je zabeležio samo 2 poena, ali je do kraja uspeo da postigne još 11 i tako nastavi seriju od preko 200 utakmica na kojim je imao dvocifren učinak, što ga čini ubedljivo najpouzdanijim ofanzivnim igračem u ligi u poslednje 3 godine.

Memfis je u Čikagu pretrpeo drugi poraz sezone, sa 96:86, uz 7 poena i 9 skokova Darka Miličića, dok Marko Jarić nije igrao.

Nju Orleans Hornetsi zadržali su maksimalan učinak, pobedom nad gostujućim Klivlendom, sa 104:92, uz 25 poena Dejvida Vesta i 24 poena Krisa Pola. Kod gostiju, Zidrunas Ilgauskas je postigao 18 poena, a Lebron Džejms 15.

Saša Pavlović je proveo 4 minuta u igri i nije se upisao u strelce. Na drugoj strani, Predrag Stojaković je propustio subotnji meč zbog povrede članka sa utakmice protiv Finiksa. Trener Bajron Skot izjavio je da je Stojaković posle meča sa Sansima imao otok veličine bejzbol lopte. Ipak, srpski košarkaš ne bi trebalo dugo da odsustvuje, a Skot će pratiti njegovo stanje iz dana u dan i očekuje povratak Stojakovića u nekom od narednih mečeva.

U ostalim mečevima, prve pobede zabeležili su Dalas, protiv Minesote, 95:85, uz 21 poen Dirka Novickog i Golden Stejt, protiv Nju Džersija, 105:97. Atlanta je ostvarila najbolji početak sezone u poslednjih 10 godina, zabeleživši drugu uzastopnu pobedu, nad Filadelfijom, 95:88. 3-0 imaju Nju Orleans i Los Anđeles Lejkersi, ali i Hjuston i Toronto. Roketsi su pobedili Oklahomu, sa 89:77, u 22 poena Mekgrejdija i 16 poena Jao Minga, dok je Toronto savladao Milvoki, 91:87.