NBA: Završen pripremni period

Izvor: MR

Subota, 27.10.2007.

12:15

Do početka sezone 2007/08 u NBA ligi ostalo je još samo nekoliko dana, a u noći između petka i subote odigrano je završnih 11 pripremnih utakmica, uz učešće šest srpskih košarkaša. Najbolji učinak imao je Peđa Stojaković, a šansu je dobio novi centar Godlen Stejta Kosta Perović.

Nju Džersi Netsi pobedili su Njujork Nikse sa 102:86, a Nenad Krstić, koji se nedavno vratio na parket posle dugog odsustva zbog povrede kolena, zabeležio je 4 poena i 5 skokova. Krstić je počeo utakmicu u prvoj postavi i odigrao 24 minuta. Netsi su konačno kompletirali prvu petorku posle brojnih problema sa povredama. Vins Karter ubacio je 22 poena, Džeferson je imao 15, a Kid 10.

Memfis je izgubio od Indijane sa 140:113, a Darko Miličić je imao 11 poena i 8 skokova za 26 minuta.

Predrag Stojaković je postigao 22 poena za 27 minuta u pobedi Nju Orelansa nad Šarlotom sa 111:100.

Kosta Perović je dobio priliku u okršaju Golden Stejta sa Los Anđeles Klipersima, 109:103. Perović je zabeležio 8 poena (šut iz igre 3/4) za 25 minuta u igri.

Minesota je pobedila Milvoki sa 106:85. Marko Jarić je igrao 10 minuta i postigao 5 poena.

Vladimir Radmanović nije uspeo da se upiše u strelce u pobedi Los Anđeles Lejkesa nad Sakramentom sa 101:97. Radmanović je imao 1 asistenciju i 3 promašaja iz igre za 17 minuta na parketu.

Nova sezona NBA lige počinje u utorak, utakmicama San Antonio – Portland, Los Anđeles Lejkers – Hjuston i Golden Stejt – Juta.