Blistali Alen i Novicki

Izvor: Ilija Kovaèiæ

Subota, 13.01.2007.

09:59

Rej Alen je zabeležio rekord karijere sa 54 poena pošto je pomogao svojim Supersoniksima da pobede posle produžetka Jutu sa 122:114. Na taj način Sijetl je prekinuo seriju od šest poraza. Alen je iz igre šutirao 17-32, a sa linije penala 12-12. Uz to, uspeo je da uhvati 10 "odbitaka".

"Bio je fantastičan. Ne znam da li je ikada odigrao ovako dobro", rekao je trener poraženog tima Džeri Sloun.

Blistavo veče imao je i nemački reprezentativac Dirk Novicki. On je sa rekordom sezone od 43 poena doneo trijumf Dalasu posle produžetka protiv Indijane 115:113.

Mevsi su imali dvocifren zaostatak u prvom poluvremenu i minus šest na kraju četvrte četvrtine, ali je Novicki bio najbolji kada je to bilo najbitnije.

"Igrali smo mnogo neizvesnih utakmica. Na taj način smo i stigli do finala prošle godine. Znamo šta da radimo i to smo primenili protiv Indijane", rekao je Novicki koji je postigao tri slobodna bacanja u poslednjih pet sekundi produžetka.

Džejson Teri je dao 30 poena, a Džoš Hauard 15. Mevsi u poslednjih 17 mečeva imaju skor 16-1, a ukupno su najbolji u NBA sa 30 trijumfa i 8 poraza.

Kobi Brajant je bio neprimetan u prve tri četvrtine utakmice protiv Orlanda. Ipak, u poslednjih šest minuta meča od je ubacio 16 od svojih 28 poena i tako doneo trijumf Lejkersima od 109:106.

Tim iz Los Anđelesa je tako dobio Medžik peti uzastopni put i 15. na poslednjih 17 mečeva. Lejkersi su izbegli prvu seriju od tri poraza, a rekord karijere zabeležio je Smuš Parker koji je postigao 26 poena. Kod lidera Jugoistočne divizije Dvajt Hauard je imao 25 poena i 10 skokova, ali je promašio 9 od 16 slobodnih bacanja. Grent Hil je igrao treću utakmicu posle pauze i završio je sa 20 koševa, pošto je okončana serija Medžika od pet trijumfa.

U pobedničkom timu Vladimir Radmanović je igrao 18 minuta zabeleživši 4 poena i 4 skoka, dok je kod Orlanda Darko Miličić na parketu proveo 15 minuta i imao 6 poena, 4 skoka, 4 asistencije i 2 blokade.