Boston zaustavljen na Floridi

Izvor: MR

Ponedeljak, 19.11.2007.

10:09

Košarkaši Bostona doživeli su prvi poraz u sezoni. Serija Seltiksa od 8 uzastopnih trijumfa prekinuta je na Floridi u duelu sa Orlandom, 104:102. Od velike trojke Bostona jedino je Pol Pirs bio na visini zadatka, sa 28 poena. Rej Alen je ubacio 19 (šut iz igre 7-17), a Kevin Garnet 14 poena, uz 11 skokova. Ekipu Orlanda, trenutno drugoplasiranu u istočnoj konferenciji (9 pobeda – 2 poraza), predvodio je Dvajt Hauard sa 24 poena, dok je Rašar Luis ubacio 22.

Orlando je dominirao tokom većeg dela utakmice, a posle tri četvrtine vodili su sa čak 20 poena razlike. Domaća ekipa iznudila je 20 izgubljenih lopti Seltiksa, a odnos u skokovima bio je 41-28 u korist Medžika. Ipak, Boston je uspeo da se vrati u igru u drugom poluvremenu. Vezane trojke Hausa i Pouzija donele su gostima vođstvo od 88:87, ali su u finišu propustili nekoliko zicera, da bi zatim Pirs u poslednjem napadu propustio priliku za pobedu, kada je promašio za tri iz teške pozicije.

Bez obzira na prvi poraz, Boston ostaje najuspešnija ekipa NBA lige sa učinkom od 8-1, dok Orlando ima 9-2.

Los Anđeles Lejkersi su pobedili Čikago sa 106:78. Vladimir Radmanović ubacio je 11 poena za 12 minuta u igri. Lejkerse je predvodio Brajant sa 18 poena, dok je na drugoj strani Gordon ubacio 20.

Golden stejt je zabeležio tek drugu pobedu u sezoni, u duelu sa Torontom, 106:100, dok je Sakramento savladao Detroit 105:95, uz 23 poena Slovenca Udriha.