Pobeda Partizana u praznom Pioniru

Sreda, 19.12.2007.

22:33

Košarkaši Partizana pobedili su francuski Roan 82:76, u devetom kolu grupe C u Evroligi. „Crno-beli“ sada imaju skor od 4 pobede i 5 poraza, i imaju velike izglede da se plasiraju u Top 16. U ekipi Duška Vujoševića najefiksniji je bio Nikola Peković, koji je pored 26 poena imao i čak 16 skokova. Pored Pekovića, odlični su bili Milenko Tepić, sa 18, i Novica Veličković, sa 14 poena. Kod gostiju, Brajan Raš je postigao 15, a Saliers i Hes po 14 poena.

U narednom kolu "crno-beli" gostuju Panatinaikosu u Atini.

Meč se igrao pred praznim tribinama zbog suspenzije koju je Partizan zaradio nakon meča sa Ulkerom.

Partizan je izuzetno važan meč prelomio tek u poslednjoj četvrtini. Gosti iz Francuske vodili su tokom većeg dela utakmice, ali ekipa Duška Vujoševića nije se predala iako je u jednom trenutku Roan imao i 18 poena prednosti.

Nikola Peković je, pored već standardnog košgeterskog učinka, ovoga puta imao nekoliko izuzetno važnih skokova u napadu, koji su možda i presudili na kraju.

Atmosfera sablasno praznog Pionira na početku utakmice više je uticala na domaće košarkaše, kojima u prvih 10 minuta nije ništa polazilo za rukom.

Na drugoj strani, Roan je igrao veoma pokretljivo i u odbrani i u napadu, i ta igra im je u sedmom minutu donela prvo osetnije vođstvo – 17:7. Brajan Raš je bio najraspoloženiji u tom periodu, sa 6 poena.

Do kraja prve deonice Francuzi su nastavili sa odličnom partijom. Rašu su se pridružili Sailers i Badian, i Roan je nakon deset minuta imao viskoih 30:14.
Beta
Druga deonica počinje sa još dva poena gostiju za najviših 32:14, a onda je usledila serija Partizana 8-0, kojom je domaćin prišao na minus 10 (32:22). U drugih deset minuta razigrali su se Peković i Veličković, i dominacija pod košem dovela je „crno-bele“ na samo jedan poen deficita u 18. minutu (41:40).

Ipak, usledio je neshvatljiv pad ekipe Duška Vujoševića, koji su gosti iskoristili, i sa tri uzastopne trojke i jednim slobodnim bacanjem došli do plus 11 nakon dvadeset minuta (51:40).

Tandem „crno-belih“ koji je bio najbolji u prvom poluvremenu, odlično je počeo i u nastavku. Peković je pogodio dvojku, a Veličković trojku za novi priključak domaćeg tima (51:45). Izuzetno čvrsta ekipa Roana ipak nije popustila, pa su gosti vodili i nakon 30 minuta (64:60).

Poslednja četvrtina bila je izuzetno zanimljiva. Počelo je, kao i na startu drugog dela, sa pet poena domaćina, i Partizan je napokon poveo (65:64). Uzvratili su Francuzi sa sedam uzastopnih poena (71:65), ali Peković nije hteo da popusti. Centar „crno-belih“ uzvratio je sa pet poena, a na to se nadovezao i Tepić sa trojkom, i Partizan je ponovo vodio (73:71).

Partizan do kraja nije ispuštao prednost, ali je poslednji napad Roana odbijen tek u 38. minutu, kada gosti nisu iskoristili dva napada u nizu pri vođstvu Partizana 80:76.

Partizan - Roan 82:76

Partizan: Palasio 6, Tepić 18, Kecman 2, Borovnjak 2, Tripković 3, Veličković 14, Peković 26, Vitkovac 8, Djurković, Božić 2, Milošević, Vraneš 1.
Roan: Diop, Pupe 6, Hel 8, Vilson, Solomon 2, Badian 10, Salier 14, Hes 14, Pelin 7, Raš 15.