EL: Pobede domaćina

Izvor: Aleksa Gutoviæ

Četvrtak, 13.12.2007.

01:49

U sredu je u okviru osmog kola Evrolige igrano šest mečeva, i na svih šest slavili su domaćini. Košarkaši Tau Keramike pobedili su Olimpijakos 75:64, u derbiju grupe A, a CSKA je u istoj grupi bio ubedljiv protiv Prokoma 99:67. U grupi B Lijetuvos je savladao Armani Džins 75:62, Efes je bio siguran protiv Cibone – 100:74, a Unikaha u Španiji nije imala problema sa grčkim Arisom – 73:52. U Partizanovoj grupi igran je samo jedan duel u sredu. Roan je na svom terenu slavio protiv Bamberga 84:81.

U Vitoriji je igran zanimljiv duel. Tau Keramika je nakon 10 minuta imala 11 poena prednosti, ali su na poluvremenu vodili Grci (38:36). Treća deonica bila je izjednačena, a domaćin je sjajnom odbranom u poslednjih deset minuta došao do trijumfa. Olimpijakos je u poslednjoj četvrtini postigao svega pet poena.

Mirza Teletović bio je najbolji kod domaćina sa 19 poena, a Planinić i Mikel su postigli po 12. Igor Rakočević meč je završio sa 10 poena (1-3 za dva, 2-5 za tri). Kod gostiju, Macijauskas je postigao 14, a Vuds i Džekson po 12 poena. Miloš Teodosić je za skoro 18 minuta na terenu postigao samo 3 poena.
Reuters
U duelu prvog i poslednjeg nije bilo dileme. CSKA je lako izašao na kraj sa Prokomom, iako u moskovskoj ekipi nije bilo povređenog Matijaža Smodiša. David Andersen je ubacio 17, a Lengdon i Gori po 14 poena za tim Etorea Mesine. Kod gostiju su najbolji bili Šakur sa 19, i Dilevic I Stanojević sa po 14 poena. U gostujućem timu nije bilo Milana Gurovića.

Lijetuvos Ritas, ekipa koju sa velikim uspehom vodi Aleksandar Trifunović, zadržala se na deobi prvog mesta pobedom nad Armaijem. Petravičius je postigao 17, a Prajs 15 poena za Litvance, dok je najbolji kod Italijana bio Galinari sa 16 poena.

Ekipa francuskog Roana je pobedom nad Bambergom došla do treće pobede u elitnom takmičenju, i, po svemu sudeći, do kraja će se boriti sa Partizanom za poziciju pet koja garantuje prolazak u Top 16. Tandem Sejlers – Raš bio je nezaustavljiv kod domaćina. Mark Sejlers je meč završio sa 28 poena (6-7 za tri), dok je Raš stao na 25. Stefen Haman je ubacio 24 poena za Nemce, ali je to bilo nedeovoljno.