Nedelja, 08.03.2015.

18:11

Gol tehnologija u punom sjaju...

I dok se u svetu još uvek spekuliše da li je gol tehnolgija potrebna ili ne, odličan primer smo mogli da vidimo u holandskoj Erediviziji.

Gol tehnologija u punom sjaju... IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

19 Komentari

Sortiraj po:

borko

pre 9 godina

I kod prve situacije je vise od pola lopte bilo u golu,tj.preslo gol liniju.Da li po novim pravilima treba da cela lopta predje?
(Pitanje, 08. mart 2015 21:18)
oduvek treba cela da predje liniju sa il bez tehnolohije
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Slade Wilson, 8. mart 2015 21:58)

Nije oduvek! Ranije je trebalo da predje vise od pola.

Slade Wilson

Ja

Garantujem da bi bar jedna od ove dve odluke bila pogresna da nije bilo gol tehnologije na utakmici.

A najbolje od svega je to sto kada su se igraci pobunili zbog priznatog gola, sudija je samo pokazao na sat i to je bio kraj svega. I igraci znaju da nema dalje rasprave. Covek pogresi, masina ne.

wiener

i sada ce se cekati jos pet godina da ova skupo uvedena tehnologija na ovom stadionu bude ponovo upotrebljena.

a da, i opet ce ljudi dolaziti sa idejom da se uvede "challenge". srecom, ljudi koji vode fudbal jos nisu toliko pod uticajem americkog fudbala, sporta koji ima sasvim drugu dinamiku.

inace, podrzavam nove tehnologije: jako jeftine video sudije koji bi pregledale snimak kad ih glavni sudija pita za savet i samo tad. svako ko pordzava da kapiteni ili treneri imaju pravo na challenge ne razume fudbal. malo li je odugovlacenja sa izmenama pa im sad treba dati jos jedno oruzje da unakaze igru.

Movado

Eto i sta ako se prekine utakmoca i na pet minuta kad pobedi pravda i sport na kraju. Podrzavam i ovo, i neki chalendz po svakom u jednom i drugom poluvremenu. Sudije su ljudi i grese, ali ako ima vec tolko kamera, pa cemu onda da ne uvedu novu tehnologiju koja ce ici u korist sporta?