Subota, 22.01.2011.

02:23

Halep nemoćna protiv Radvanske

Poljakinja Agnješka Radvanska lako se plasirala u osminu finala Australijen opena u ženskoj konkurenciji.

Radwanska-Kimiko Date
Radwanska ovaj mec nije igrala onako dobro kako shto bi mogla da ocekuje neke dobre rezultate.Prvi set bio je prepun sa brejkova i Radwanska iskoristila slabi servis protivnice.Drugi set smo videli dobru koncentraciju 40-godishnu Kimiko i ona doshla do tog seta iako Radwanska je imala i u drugi set shanse nije znala kako da ih iskoristi.U trechi set gledamo onakvu Date u najbolju izdanje gde pravi dupli brejk za vodjstvo od 4:1. Radwanska trazhi medicinski tajmaut kako malo da se vishe skoncentrishe i uzvracha brejk.Zatim dobro servira i ponovo zema servis Japanke za 4:4. Onda Japanka ponovi ide do brejka i vodjstvo od 5:4, servirala za mech, ali Radvanska odlicno igra u ovaj gem i ide do 5:5. Naredni 2 gema osvaja Radvanska i plasira se u drugo kolo AO.
2 kolo:
Radvanska nije imala vechih problema protiv Petre Martich, hrvatska tenisachica. Uz pomoch velike greshke Martichevu, ona lako stizhe do dobijanje prvog seta 6:3.
U drugom setu gledamo istu prichu i Radvanska dobija i drugi set sa 6:4.Niti ovaj mech nije bio odlichan za Radvansku, ali znala je kako da iskoristi greshke protivnica
3 kolo:
Radvanska igra protiv Simonu Halep, rumunjku.U ovaj mech gledamo sosemu drugu Radvansku koja odlichno napada, zatim odlichno se brani i sa pomoch dropshota koji su odlichni del od igri Radvanske ona dobija prvi set za 22 minuta. U drugi set vishe koncentracije Halepovu koja stize do 2:1 u gemovima ali Radvanska ponovo napada i uzime 5 gema za redom za laku pobedu 6:1 6:2
4 kolo prognoza
Mislim da Radvanska che igrati onako kako je ibgrala i protiv Halepovu odlicha servis, vinere, i mali broj neiznidjene greshke.Peng je savladala Jelena, zatim Morita i plasira se u prvo 1/8 finale nekog gren-slema.Ali mladja Poljakinja je mnogo iskusnija i moja prognoza je da che Agnjeshka slaviti taj mech protiv Shuai Peng.