Ponedeljak, 10.05.2021.

09:13

VAR cirkus u Madridu – pao Benzema, penal za Sevilju VIDEO

Fudbaleri Sevilje "sapleli" su Real Madrid u borbi za titulu posle kontroverznog remija u Madridu 2:2.

(tvrtko, 10. maj 2021 12:48)

A sta kazes na sudijsku nadoknadu u El Klasiku od samo 4 minute, a trebalo je biti produzeno barem 7-8 minuta? Zasto nisi nista hteo da napises na tu temu?
(iiii, 10. maj 2021 16:10)

Pa nema poente da odgovara na onoliku količinu gluposti koju si napisao (ti si pisao samo pod drugim imenom).
Kad je sudija gledao VAR u Klasiku? U drugom poluvremenu izmene su izvršene iz četiri puta, bilo je više izmena ali su izvršene iz četiri puta, to je do dva minuta nadoknade.
Još dva minuta za ono što je sudija nameštao opremu i to je to.
Kazemiro je brzo izašao.
Četiri minuta su bila dovoljna.

iiii

Čiča Miloje

ruka, 10. maj 2021 12:09)

Samo još u tim pravilima ne piše koliko ljudi će na kompjuteru i sa kamerama za prepoznavanje lica, ruku, nogu... izračunavati te jednačine... I koliko će to trajati... Pola sata, sat...?

ruka

Evo pravila o igranju rukom. Zbog tačke označene zvezdicama (****) ovo nije bio prekršaj.

У циљу прецизнијег дефинисања игре лопте руком, горња граница руке је равна са дном пазуха.
-- рука прави тело неприродно већим
-- је рука изнад рамена (осим када играч намерно игра лоптом која онда додирне његову
руку)

Горе наведени прекршаји важе чак и ако лопта додирне руку играча директно од главе или тела (укључујући стопало) другог играча који је у близини.

Осим горе наведених прекршаја, није прекршај када лопта додирне руку играча:
****- директно од играчеве сопствене главе или тела (укључујући стопало)****
- директно од главе или тела (укључујући стопало) другог играча који је у близини
- ако је рука близу тела и не прави тело неприродно већим
-када играч пада и рука је између тела и земље као подршка телу, али није раширена и одвојена од тела бочно и вертикално

tvrtko

@Sevilja
Na utakmici Real - Sevilja, utakmica je produžena 6 minuta: Gledao se VAR i šutirao penal na drugom kraju terena, gde je potrošeno barem 3 minuta. Korišteno je ukupno 5 termina za zamene igrača u drugom poluvremenu (Real dva termina i Sevilja tri), što je ukupno dva i po minuta (30 sekundi po terminu).
U subotu, na meču Barselone i Atletika nije bilo zastoja za VAR, a korištena su samo 3 termina za izmene u drugom poluvremenu. Barselona je menjala samo jednom u drugom poluvremenu (ulazak Serhi Roberta i Dembelea), a Atletiko je menjao dva puta (ulazak Feliksa i Kondogbije u odvojenim terminima). 30 sekundi za svaki termin daje ukupno minut i po, a utakmica je produžena dva minuta, što znači da je bilo prema pravilima.
Ne volim ni Real, ni Barselonu i biće mi drago ako neko drugi osvoji titulu. VAR je mnogo dobra stvar, jer je sudijama bukvalno oduzeo 90% navlačenja za "velike". Tako bi juče penal bio za Real, iako je Sevilja trebala da ga dobije i pre te kontre Benzeme. Samo zbog VARa je to ispravljeno, inače bi Real imao penal i verovatno pobedio. Jedino mi smeta što Englezi izvlače one linije i presuđuju u milimetrima da li je bio ofsajd ili nije. Kad bi se uvelo pravilo da se ofsajd od, na primer, 20 cm računa kao "linija" i daje prednost napadaču, bilo bi bolje. Doduše, to ne verujem da će da se desi u skorije vreme.

Mrgud

Za ovo igranje rukom bih mu uzeo godisnju platu. Pa koliko je tesko da nauce da u 16 nema mlataranja rukama? Pa kako je Bane Ivanovic uvek drzao ruke iz ledja u 16? Koliki kvocijent inteligencije je potreban da se zapamti sledece "u 16 ne mlatarati rukama"

Tema

Plakanje
Nikad ali nikad ne mozes da stavis u isti kos Barsu i Real kad su sudije u pitanju. Da svi znamo da je Real tu nenadmasan i da nema konkurenciju. I kroz ligu od Franka pa na ovamo i kroz susrete u Evropskim takmicenjima. Pola i vise trofeja ovi iz Madrida su osvojili zahvaljujuci sudijama. To je neuporedivo stavljati Real i Barsu u istu ravan. Van svake pameti. Real je kroz istoriju bio najpovlasceniji klub u Evropi.Do sutra ti mogu nabrajati utakmice gde su pogurani od strane sudija.Zato njima i najteze pada ova VAR tehnologija.

Oproštaj

Rade N,

Šta je tu isto? Igrača Seville je lopta pogodila u ruku ili rame a ruka mu je bila uz tijelo. Čak se ni VAR nije gledao u toj situaciji, dok je igrač reala raširio ruke kao avion krila i to je naravo čist penal. Bilo bi previše da nije svirao penal protiv Reala za takvo nešto.

Svarožić

Ne volim Real. Mislim da je Atletiko zaslužio titulu. Ali mislim da je Real ovde oštećen. U skoku je, po meni, bio faul igrača Sevilje. Pogledajte nogu igrača koji skače!

Plakanje

Necu ulaziti u to da li je bio penal ili ne, ali Real i Barselona kroz celu svoju istoriju u svim takmicenjima imaju neverovatno pomoc sudija, nekako zato sam u Spaniji i simpatizer Atletika!!!! City i PSG pa i Celsea se nazivaju plasticnim klubovima a Real i Barselona pored toga sto decenijama ulazu ogromne svote novca plus imaju i pomoc sudija, meni licno najnesimpaticniji od svih klubova u Evropi!!!!

Tema

Penal cist kao suza za Sevilju. E sad sto sudija to nije uocio na vreme nego je Var insistirao da se pogleda akcija ponovo to je druga stvar. Da nema VAR tehnologije utakmica bi otisla pred sami kraj u drugom smeru i bio bi sviran penal nad Benzemom. Ali utisak posle mece sudija se izvinjava Zidanu kao ono u smislu penal je visoko podignuta ruka morao sam da dosudim nisam imao drugo resenje svi vide ovo preko tv.Neprocenjivo. Mislim da je Realu najteze kako u Evropi tako i u Spaniji od uvodjenja VAR tehnologije.

Vlado Banja Luka

Real i Barsa se vise ne mogu finansijski boriti sa Cityjem, Junajtedom, Celzijem, Liverpoolom, PSGom, Bayernom, itd. To je zakljucak ove, a i sledecih sezona. Sto se tice ove situacije i ovog penala, neka se Realovci i Barsa osvrnu 10 ili 20 god unazad i neka vide kakvi su penali svirani njima u korist. Ovaj je cist da cistiji ne moze biti!

Sevilja

Ajde sada budite realni pa priznajte. Znači, Barcelona u El Clasicu pogađa prečku u 90 minuti, a sudija jedva čeka da svira kraj i produžava utakmicu samo 4 minute, a 2-3 minute su izgubljene samo dok je sudija gledao VAR + 2,3 minute dok je sudija mijenjao opremu + 1 minuta dok je Casemiro izašao sa terena zbog crvenog + sve izmjene na utakmici. Samo zbog tih stvari je MORAO i trebalo je biti produženo barem 7-8 minuta, a produženo je samo 4. Jučer opet Barceloni treba gol protiv Atletica i opet nadoknada samo 2 minute. U ta 2 derbija kada je Barci trebao gol , utakmice su produžene 4+2 minute, a danas Realu treba gol i odmah je nadoknada 6 minuta. Ispade da je danas izgubljeno isto vremena koliko je izgubljeno u utakmicama Barcelone protiv Reala i Atletica zajedno. Smiješno. Jednostavno pravila nisu ista za sve.

Rade N.

Prvo je lopta udarila Militaa u rame, pa onda u ruku, a jos je i bio ledjima okrenut lopti... Ako je to penal, onda je morao biti sviran i ranije u korist Reala. Mada, svakako bi bilo osvezenje da Atletiko osvoji, iako igraju ruzan fudbal.

Blek

Cist penal, nema tu niceg spornog. Pustena akcija po instrukcijama kao sto bi i trebalo da se radi. E sad, to sto je Real postigao gol cini stvari težim za njih, ali pravedna odluka svakako.

dr

Penal je čist tu nema price, ali niko od nas koji pratimo putem malih ekrana nije na prvu konstatovao da je penal. Pa tako verovatno ni sudija.
Var je bukvalno ubio ovaj sport, nema draži, ne znaa da li da slavis gol, cekas, utakmice se igraju, bude sporni momenat, nastavi se igra pa se posle 5 minuta proverava nesto.
Sulude penale sviraju, naročito u engleskoj, neke izmišljene ruke dok je igrač u padu.
Pod hitno mora vas da se ukine, da ova igra ne bi skroz izgubila draž.
Veliki sad jos vise penala dobijaju nego ranije.