Nedelja, 21.07.2019.

22:55

Izner najbolji na turniru u Njuportu

Američki teniser Džon Izner pobednik je teniskog turnira u Njuportu, poslednjeg takmičenja na travi nu ovoj sezoni.

pre 4 godine

Juče je već 4. put Izner osvojio prestižni turnir u Njuportu i opravdao ulogu favorita. Koliko je ovo veliki uspeh Iznera govori činjenica da mi, pre dolaska na veliku scenu Novaka Đokovića naravno, smo uglavnom mogli samo da sanjamo da neki naš teniser osvoji neki turnir iz serije ATP 250 pa smo se radovali do neba uspesima Slobodana Živojinovića koji je za celu svoju karijeru uspeo da osvoji dva turnira iz ATP 250 kategorije koja se tada drugačije zvala i da ima po jedno polufinale GS jednom na AO i jednom na WB. A Izneru je ova 4. titula juče u Njuportu već 15. ATP titula u karijeri osvojena u eri Velike trojke koja utoliko pre još više dobija na važnosti. Kada Nole jednom bude odlučio da ode u penziju bićemo presrećni dobijemo li ikada nekog tenisera bar blizu Iznera naravno. Utoliko pre bravo za Iznera na 4. tituli u Njuportu, sada ide Atlanta a tu je neprikosnoveni petostruki šampion, pa se očekuje još jedna titula za ovog američkog gorostasa.

Ivan Veljković

Očekivano Izner opet osvajač turnira u Njuportu. Čim sam ugledao žreb još pre nego je počeo turnir znao sam da će ga opet Izner osvojiti. Ovo je Izneru već 4. titula u Njuportu i 15. ukupno, ima jedan Masters 1000 i još nekoliko finala iz te serije, ima 2 četvrtfinala i jedno polufinale Gren Slemova i sa tim odličnim rezultatima on je u ovoj eri teniskih divova zaista uspešan teniser. Sada slede turniri koje on obično poput Njuporta isto osvaja ubedljivo, naročito sada u njegovom omiljenom gradu, Atlanti, gde uglavnom ubedljivo dominira, pa se može očekivati i njegova 16. ATP titula u karijeri, pa onda ide i turnir u Vašingtonu, i tu je poprilično uspešan, prema tome očekuje se nastavlanje žetve trofeja sa ATP turnira za ovog sjajnog tenisera Iznera kolosa.