Predsednik Crvene zvezde Svetozar Mijailović kaže da Keln ne pamti po lepim stvarima, ali da je upravo dvomeč s Nemcima prekretnica koja je vodila do Barija.

10 Komentari

Sortiraj po:

Slavisa V.

pre 6 godina

"...pobednika je odlucio jedan promaseni penal, i to onakve igracine kakav je bio Fernandez."

Penal nije promasio Fernandez (ne znam na kog Fernandeza mislis, Luis je igrao za PSZ, ne za Olimpik), vec Amoros. To je jedno, a drugo, ne znam kakve veze su imali porazi od BM, RM, Milana sa Zvezdom iz '91. Taj tim je po kvalitetu trebalo da melje svoje protivnike, doduse do polufinala on je to i cinio, ali naopakom taktikom. Kazes, trebalo nam je 20 minuta?! Pa, Barsa koja nije ni licila na tim iz ranijih sezona, za poslednja 3 minuta daje tri gola najskupljem timu Evrope. A znas zasto, zato sto je Emeri pokusao kukavicki da sacuva ubedljiv poraz i za to bio surovo kaznjen.

Slavisa V.

@Historia magistra vitae est, ja mislim da ne pricam gluposti i ovo pricam ceo zivot. Sta mislis da je Bajern bio onoliko kvalitetniji od Zvezde koliko je Zvezda bila kvalitetnija od Bajerna (druge necu ni da pominjem) kakav bi rezultat bio u prvom mecu u Beogradu (namerno okrecem)? Pa, vec u Beogradu bi bilo 5:1 za Bajern i jedno 2 ili 3 razlike u Minhenu. Zasto? Zato sto Nemci kad osete krv oni ne staju, oni melju. A sta smo mi radili na 2:1? Imali jos nekoliko dobrih sansi, nismo postigli gol, nekako smo se odbranili i bili srecni sto smo tukli slavni Bajern u Minhenu. Ja sam jos tada govorio da nas posle samo 2:1 u Beogradu ceka pakao, dok je vecina mojih drugara predvidjala 2:0, 3:0. Dakle, mi smo umesto da Svabama napunimo mrezu do vrha strepeli do zadnjeg zvizduka Galera. Jer, ako se secate (ako ste dovoljno stari) i kad ih je onaj gol Augentalera bacio na travu stadiona, oni su ustali i uspeli da dovedu loptu do same linije gola Zvezde u poslednjem napadu (da ne pominjem stativu Volfarta u 85.minutu sto bi bio kraj). Dakle, ja kad kazem da smo igrali dekadentan fudbal u finalu ja to i mislim, ali nije to problem, tako i mora da se igra kad igras sa nekim ko je mnogo mocniji. Ja samo govorim da je Zvezda te godine bila daleko najjaci tim u Evropi i da je steta bila sa takvim timom igrati na kontranapad. To sto smo osvojili KES i sa takvom taktikom nije bilo zbog taktike, nego zbog kvalteta koga, na srecu, nije mogla da potre ni naopaka taktika. Pozdrav.

Historia magistra vitae est

@Slavisa

Pricas gluposti, Zvezda je te sezone igrala izuzetno ofanzivan fudbal, uostalom kao i prethodne sezone sa Sekijem. Ja ne mogu da se setim da je neki klub uzeo KES bez izgubljene utakmice u gostima. Svaki tim smo pobedili na njihovom terenu , ukljucujuci i Bajern. Jedino smo u Glazgovu odigrali nereseno, a i tu smo vodili celu utakmicu, pa smo im na kraju pustili pocasni pogodak, jer je vec sve bilo reseno. Pa mi smo prosecno postizali vise od 2 gola po utakmici u gostima! Za finale je spremljena takva taktika, jer nam je breme svih utakmica kad smo igrali vrhunski fudbal a na kraju izgubili bilo pretesko (Borusija, Real, Milan, za koji nam je nedostajalo 20 minuta da ih izbacimo, a oni te i iduce godine uzeli KES). Uostalom, i tu je Zvezda pokazala vrhunsku psiholosku pripremljenost - pobednika je odlucio jedan promaseni penal, i to onakve igracine kakav je bio Fernandez. Prema tome, te price o dekadentnom fudbalu zadrzi kad se skupite vas 10 da gledate svoje vedete na armijskom pasnjaku.

Марко

Од реванша са Бајерном 24. арила до финала са Олимпиком 29. маја Звездина форма је константно падала јер је титула већ била освојена. Само недељу дана пре финала Звезда је катастрофално одиграла финале домаћег купа против сплитског Хајдука, и тада се видело да Звезда у Барију неће моћи да игра онај офанзивни фудбал који су сви очекивали на основу свих утакмица до тада. Сматрам да је Бајерн био јачи противник од Олимпика, да је Звезда била у форми било би најмање два гола разлике за Звезду у финалу.

Slavisa V.

"U Beogradu, dva centar šuta Piksija, dva gola Genija."

Malo si nesto pobrkao, kakve veze ima Stojkovic sa drugim golom Savicevica?

Slavisa V.

Keln je trebao samo biti usputna stanica ka osvajanju Kupa UEFA 1989/90. Ali, da nemamo balkanski sindrom gubitnika mi i ne bismo bili to sto smo. Uostalom, i taj Bari smo osvojili igrajuci najdekadentniji fudbal u istoriji finala. Ne znam, ali pretpostavljam da smo jedini tim koji za 120 minuta nije izveo nijedan korner u finalu, a centar gotovo da nismo ni prelazili. Slazem se da se pamti da smo osvojili Kup sampiona, ali smo ga mogli osvojiti tako sto smo po kvalitetu mogli deklasirati Olimpik. Ovako smo sve stavili na rulet zvani penali. Sta bi bilo tek da nismo imali srece u penalima, zauvek bismo bili zapamceni kao klub koji je igrao najkukavickiji fudbal u finalu i nije ga osvojio. Ovako se ta igra koliko-toliko zaboravila. Nadam se samo da se sutra niko nece svetiti na bilo koji nacin za nesto sto se dogodilo pre 28 godina. Navijaci Kelna su proziveli slicnu sudbinu, 25 godina njihov klub nije izasao u Evropu, a mnogo godina je proveo u Drugoj ligi Nemacke. Zato sutra igrajte fudbal i ne razmisljajte o vremenu kad niste bili ni rodjeni. A nadam se da ce nemacka policija umeti da se izbori sa onima kojima nije mesto na tribinama.