Polufinale: Španija - Australija 95:88

Košarkaši Španije plasirali su se u finale Svetskog kupa pobedom nad Australijom rezultatom 95:88 posle dva produžetka!

22:21, 10:16, 19:18, 20:16, 9:9, 15:8
  ŠPA   AUS
  95 : 88
II produžetak - koš Gasola za kraj, Španija je u finalu!
Centar Španije je stavio tačku na ovu utakmicu, pogotkom za dva poena - 95:88!
II produžetak - Rubio promašio penale, Mils ubacio trojku!
Na 40 sekundi do kraja bilo je 93:88.
II produžetak - Australija bez koncentracije
Užasni potezi Australije, najpre faul nad Klaverom, a potom i izgubljena lopta Bejnsa - 93:85.

Vredi napomenuti da na terenu nije bilo Delavedove...
II produžetak - Rubio siguran sa penala
Iznudio je plejmejker Španije prekršaj i realizovao dva slobodna bacanja.

U sledećem napadu je Mils izgubio loptu...

Na 103 sekunde do kraja utakmice - 92:85 za Španiju.
II produžetak - Trojka Bejnsa!
Centar Australije je smanjio razliku - 90:85.
II produžetak - Španija ide na +8!
Na 126 sekundi do kraja drugog produžetka Ljulj je pogodio novu trojku za 90:82!
II produžetak - Furiozan start Španije!
Trojka Rubija, pa asistencija za Gasola, Španija vodi - 87:82!
I produžetak - Promašaj Delavedove, novi produžetak!
Uspela je Australija nekako da organizuje napad, Delavedova je flouterom pokušao da pogodi, ali nije uspeo.

Ostaje 80:80 i ide se u novi produžetak!
I produžetak - Gasol izjednačio!
Centar Španije je ubacio oba slobodna bacanja za 80:80.
I produžetak - Dosuđen faul Delavedovi!
Napad Španije nije bio najidealniji, ali je lopta stigla do Gasola koga je faulirao Delavedova na 4,6 sekundi do kraja meča.
I produžetak - 14 sekundi za napad Španije, Australija vodi!
Za razliku od penala u finišu regularnog dela meča Mils je bio precizan, a Skariolo je potom zatražio minut odmora.
I produžetak - Penal završnica!
Gasol je faulirao Milsa na 14 sekundi do kraja utakmice.

Ovoga puta je ubacio oba slobodna bacanja - 80:78!
I produžetak - Opšti haos na terenu!
Sudije ništa nisu svirale, a bilo je nekoliko očiglednih prekršaja.

Na kraju je Australiji ostalo 14 sekundi za napad, 16 sekundi do kraja utakmice, pošto je Gasol odigrao nogom, u napadu protivnika koji nije izgledao kao da je dobro osmišljen.
I produžetak - Dve izgubljene lopte!
Mils je izgubio posed, ali je potom iznudio prekršaj Rubija.
I produžetak - Zakucavanje pa penali
Dodatno vreme je otvorio Klaver zakucavanjem, a potom je Ingls realizovao oba slobodna bacanja - 78:78.
4/4 - Produžetak!
Sa više od pola terena je loptu ispalio Rubio i umalo pogodio!
4/4 - Faul nad Milsom!
Plejmejker Australije je uleteo u reket i bio fauliran na 4,7 sekundi do kraja meča.

Mils je pogodio samo jedno slobodno bacanje za 71:71!
4/4 - Gasol precizan!
Španija vodi na 8,7 sekundi do kraja, 71:70!
4/4 - Promašaj Ljulja, faul Boguta!
Veoma loš napad Španije je promašio Ljulj, a potom su arbitri doneli odluku da dosude prekršaj Bogutu nad Gasolom na 8,7 sekundi do kraja meča!
4/4 - Drama!
Promašaj Delavedove, skok Keja, pa izgubljena lopta Milsa!

Lopta za Španiju na 28 sekundi do kraja utakmice - 70:69!
4/4 - Pogađa Gasol!
Na 90 sekundi do kraja meča Gasol je pogodio za 70:69!
4/4 - Dve greške Australije, Španija na -3!
Izgubljena lopta, pa prekršaj Bejnsa u napadu!

Prethodno je pogodio Rubio - 70:67.
4/4 - Huančo faulirao Milsa, Gasol izgubio loptu!
Na tri minuta do kraja utakmice plejmejker Australije je dobio priliku da šutira tri slobodna bacanja.

Ubacio je sva tri - 70:65.

Sledeći napad Španije je prokockao Gasol, svojom četvrtom izgubljenom loptom.
4/4 - Faul Gasola...
Imala je Španija napad za izjednačenje, ali je Gasolu dosuđen prekršaj u napadu.
4/4 - Ljulj! Španija na koš zaostatka!
Promašio je trojku Kej, usledio je brz napad Španije i polaganje Ljulja - 67:65.
4/4 - Koš Keja, ali i trojka Ribasa!
Španija se vratila na četiri poena zaostatka - 67:63.
4/4 - Još pet minuta...
Na polovini poslednje deonice Australija je imala višak od pet poena, 65:60.
4/4 - Fantastični Kej!
Ponovo je Kej uhvatio skok u napadu, Ingls je potom pronašao Milsa za lake poene - 65:58.
4/4 - Pet poena Gasola u nizu!
Smanjio je centar Španije razliku na pet poena - 63:58.
4/4 - Australija podiže prednost!
Alej-up kombinacija Inglsa i Boguta, pa asistencija Delavedove za Keja - Australija vodi 61:53.
3/4 - Australija vodi pred poslednju četvrtinu!
Nije uspela Španija da uhvati potpuni priključak, ali jeste smanjila razliku na četiri poena.
3/4 - Rubio pogodio, pa iznudio faul
Plejmejker Španije je uspeo da pogodi za dva, ali je zatim iznudio prekršaj na manje od sekund do kraja četvrtine - 55:51 pre poslednjih deset minuta.
3/4 - Tehnička za Rubija!
Novi problem za Španiju...
3/4 - Fantastični Nik Kej!
Krilni igrač Australije je dominirao u trećoj deonici, a novim skokom u napadu i poenima je zaustavio nalet Španije - 54:49.
3/4 - Ljulj se probudio
Posle dva promašaja i dva ofanzivna skoka lopta je konačno stigla u ruke beka Real Madrida koji je ubacio novu trojku - 52:47.
3/4 - Da li Gasol "preuzima"?
Ne ide španskom timu, ali je Gasol uspeo da smanji razliku na 50:42.
3/4 - Australija ima +11!
Kej je uspeo da uhvati ofanzivni skok i ubaci loptu u koš, Australija ima višak od 11 poena - 50:39.
3/4 - Autokoš Gasola!
Sve ide na ruku Australiji, stigla je do najveće prednosti - 48:39.

FIBA
3/4 - Rasplamsala se borba!
Prva polovina treće deonice je protekla u veoma brzom ritmu, Australija je gubila lopte, ali je uspela da sačuva razliku, dok Španija na sve načine pokušava da uhvati priključak - 45:39.
3/4 - I Bejns pogađa trojku!
Centar Australije je svoje prve poene na meču postigao šutem van linije 6,75 - 43:37.
3/4 - Trojka na trojku
Posle trojke Milsa, šut iste vrednost je ubacio i Gasol - 40:37 za Australiju.
Kriza Španije, Australija u dobrom ritmu
Košarkaši Australije su Španiji dozvolili da postigne svega deset poena u drugoj četvrtini.

Ekipu selektora Skariola su predvodili Riki Rubio (9 poena, 4 asistencije) i Huančo Ernangomes (8 poena, 2 skoka).

Na drugoj strani je Peti Mils upisao 11 poena, a Metju Delavedova je dodao 6.
2/4 - Kraj poluvremena, vodi Australija!
Gasol je sa linije slobodnih bacanja smanjio razliku, ali Australija i dalje vodi - 37:32.
2/4 - Australija čuva vođstvo
Posle tri promašaja trojku je pogodio Mils - 37:30 u poslednjem minutu druge deonice.
2/4 - Lendejl i Krik podižu prednost Australije
Na isteku petog minuta igre u drugoj četvrtini Australija je vodila sa 32:24.
2/4 - Serija Australije!
Posle četiri minuta igre u drugoj deonici Španija nije ubacila ni poen, Australija je napravila seriju 6:0, pa je selektor Serđo Skariolo morao da zatraži minut odmora, 27:22 za Australiju.
1/4 - Bomba Ljulja!
U poslednjoj sekundi prve deonice bek Real Madrida je ubacio koš sa gotovo pola terena!

Posle deset minuta igre Španija vodi 22:21.
1/4 - Nova trojka Delavedove, ali i koš Ljulja
U poslednji minut prve deonice se ušlo sa nerešenim rezultatom, 19:19.
1/4 - Španija vraća minimalno vođstvo
Poenima Ribasa i Gasola je ponovo preokrenut rezultat - 15:14.
1/4 - Trojka Delavedove!
Prvo vođstvo Australije - 12:11.
1/4 - Dve trojke Huanča, odgovorio i Gulding
Krilni igrač Španije je ubacio dve trojke, ali je na drugoj strani Gulding ubacio svoju prvu - 11:9.
1/4 - Nervozan početak utakmice
Posle tri minuta igre bilo je 5:4 za Španiju, mnogo šuteva je promašeno na obe strane.
Dobrodošli!
Pratićemo utakmicu polufinala Svetskog kupa u košarci između Španije i Australije.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.