Australija pobedila Litvaniju, Novi Zeland namučio Grčku

Reprezentacije Grčke i Australije ostvarile su pobede protiv Novog Zelanda, odnosno Litvanije, u finalnim mečevima prve grupne faze Mundobasketa.

21:27, 22:25, 19:16, 22:19
  LIT   AUS
  82 : 87
Grčka je pobedila!
Uspela je Grčka da pobedi iako je Novi Zeland pogodio nekoliko nemogućih šuteva u poslednjih par minuta. Prednost je bila prevelika, pa Grčka pobedom od 103:97 ide u narednu fazu Mundobasketa!
Grčka pred bitnom pobedom
Grci vode 87:79 na 29 sekundi do kraja, a došlo je do komešanja između igrača. Sudije su pregledale snimak i odlučile da ne dosude namernu nad Grcima.
Deset poena prednosti za Grčku na dva minuta do kraja
Grčka je odbila napad Novog Zelanda, na dva minuta do kraja je stigla do dvocifrene prednosti, ponovo - 94:84.
Novi Zeland se vraća?
Serijom 4:0 Novi Zeland je uspeo da poremeti ritam Grčke i da natera stručni štab protivnika da zatraži minut odmora.
Grčka ode na +12
Sve manje nade za Novi Zeland...
Trojka Papapetrua, Grčka ide na +9
Grčka je snažno ušla u poslednju deonicu i povećala svoju prednost.
Grčka sa pet poena viška ulazi u 4/4
Očekuje nas dramatična završnica i ovog meča - 71:66 posle 30 minuta igre.
Novi Zeland na četiri razlike!
U poslednji minut treće deonice se ušlo sa svega četiri poena prednosti za Grčku - 70:66.
Kraj! Pobeda Australije!
Nisu uspeli košarkaši Litvanije da naprave potpuni preokret, na kraju je Australija slavila sa 87:82 i osvojila prvo mesto u Grupi.

Opširnije: Fenomenalna utakmica i pobeda Australije nad Litvanijom!
Ponovo Grigonis, a zatim nesportska Sabonisa
Bek Litvanije je ubacio nova dva poena, ali je zatim centar pod svojim košem napravio nameran faul - 83:80.
Tehnička Vasilopulosa
Neverovatan potez centra Grčke, lopta mu je dva puta ispala, a zatim ju je šutnuo nogom, zbog čega je bio kažnjen.

Grčka ipak vodi, 66:58.
Lekavičus pa Mils!
Litvanski košarkaš je ponovo pogodio flouter, ali je Mils potom ubacio trojku - 83:78.
Sabonis promašio zicer, Mils i Kej sigurni
Četiri poena prednosti je imala Australija na 66 sekundi do kraja meča - 80:76.
Dva minuta do kraja - nerešeno!
U poslednja dva minuta duela Litvanija i Australija su ušle sa po 76 poena.
Trojka Tanasisa - Grčka ima +10
Na isteku prvog minuta igre u drugom poluvremenu stariji brat Adetokumbo je ubacio trojku za 56:46.
Peti faul Boguta!
Australija će do kraja meča igrati bez svog najiskusnijeg centra.
Grigonis! Litvanija na +3!
Novi koš Litvanije, a na drugoj strani je Mils promašio.

Za prekid serije, prekršaj Kuzminskasa u napadu - 71:68.
Lekavičus! Vodi Litvanija!
Litvanija je obrisala minus od 15 poena i povela na sedam minuta do kraja - 69:68!
Ponovo Grigonis! Poen razlike!
Igrač Litvanije je iznudio slobodna bacanja i realizovao oba - 68:67.
Grigonis! Litvanija na samo tri poena zaostatka!
Litvanski košarkaš je ubacio divan flouter i smanjio razliku na jedan posed - 68:65.
Lekavičus - 2+1, Litvanija na pet poena zaostatka
Omaleni plejmejker Litvanije je fenomenalno probio odbranu Australije i pogodio uz prekršaj - 68:63.
Poluvreme - Grčka vodi
Veoma uzbudljivo prvo poluvreme duela Novog Zelanda i Grčke je pripalo ekipi koju predvodi Janis Adetokumbo - 51:44.
Australija sa viškom od osam poena ulazi u 4/4
Litvanija je pokušala da smanji razliku, ali je na kraju treće deonice Bejns dobio slobodna bacanja i realizovao je samo jedno - 68:60.
Peta trojka Vebstera!
Petim preciznim šutem za tri poena bek Novog Zelanda je vratio svoju ekipu na -5, 45:40.
Australija opet na +12
Vrlo lagano ekipa Australije ponovo stiže do dvocifrene prednosti - 65:53.
Grčka održava vođstvo
Heleni su nastavili u istom ritmu i u drugoj deonici, posle četiri minuta igre su vodili sa 42:31.
Polovina treće četvrtine, Litvanija se bliži
Trećom trojkom je Litvanija stigla na 57:51.
Grčka preuzela kontrolu u finišu 1/4
Posle prvih deset minuta Grčka je imala prednost - 28:19.
Poveo Novi Zeland
Uspeli su košarkaši Novog Zelanda da uhvate ritam i poveli su sa 12:11 na polovini prve četvrtine, zahvaljujući seriji od 8:0.
Odlična Australija, +11 na poluvremenu
Australija je ubacila čak 52 poena za dve četvrtine, uz sjajan šut i odličan protok lopte, ali je i Litvanija uspela da ubaci 41 poen.

Košarkaši Australije su pogodili čak devet trojki, dok je Litvanije ubacila samo jednu.
Sjajan start Grčke!
Grčka je povela sa 11:4 protiv Novog Zelanda, a čak sedam poena je upisao Janis Adetokumbo.
Trojka Bejnsa, Australija opet na +10!
Svojim 12. poenom je Bejns doneo novu dvocifrenu prednost svom timu, posle čega je Litvanija zatražila minut odmora - 37:27.
Litvanija stigla na koš razlike, ali...
...Australija nije dozvolila potpuni priključak - 34:27
Kraj prve četvrtine, vodi Australija
Uspela je Litvanija da "zakoči" nalet Australije i da prvu četvrtinu okonča sa minusom od šest poena, 27:21.
Trojka na trojku!
Mantas Kalnijetis sa jedne, pa Metju Delavedova sa druge strane - 21:11.

Australija je ubacila pet trojki za pet minuta.
Australija već na +10
Na isteku petog minuta igre Australija je stigla do 18:8.
Serija Australije od 9:0!
Iako je Litvanija ubacila prva četiri poena, Australija se veoma brzo otrgla pritiska i preuzela kontrolu - 9:4.
28:19, 23:25, 20:22, 32:31
GRE NZ
103 : 97
Dobrodošli!
Pratićemo uživo utakmicu između Litvanije i Australije, koje se bore za prvo mesto u Grupi H i duel Grčke i Novog Zelanda.

Taj meč će odlučiti drugoplasiranu ekipu u Grupi F.