Ponedeljak, 05.06.2023.

22:45

Štutgart ostao u Bundesligi

Fudbaleri Štutgarta ostaće članovi Bundelige i sledeće sezone, pošto je u drugom meču baraža pobedili Hamburger 3:1 (2:0).

Štutgart je status u najjačoj ligi Nemačke sačuvao pošto je ukupnim rezultatom slavio 6:1 protiv trećeplasiranog tima "cvajte".

Švabe su ubedljivo slavile u prvoj utakmici na svom terenu od 3:0, a ubedljiv trijumf ostavrile su i u revanšu u Hamburgu.

HSV je poveo u 6. minutu golom Kitela, a Enco Milot već posle tri minuta igre u drugom delu meča postigao je gol za izjednačenje.

Golom istog igrača u 64. minutu usledio je preokret Štutgarta, a konačnu potvrdu opstanka u Bundesligi doneo je Silas u 96. minutu.

U Bundeligi sledeće sezone igraće Darmštat i Hajdenhajm, a u niži rang sele Šalke i Herta.