Inter je na kratko preuzeo drugo mesto Serije A od Lacija, ali su "nebesko-plavi" ipak okončali sezonu kao vicešampioni Italije.

Izvor: SS

Autor: SS

Lacio pobedom
EPA/EFE

U poslednjoj utakmici u nacionalnom prvenstvu Lacio je savladao Empoli u gostima rezultatom 2:0 (0:0).

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Alesio Romanjoli u 48. i Luis Alberto u drugom minutu nadoknade.

Domaći su utakmicu završili sa desetoricom, pošto je u 89. minutu drugi žuti karton dobio Nikolo Kabijahi.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić bio je na terenu do 93. minuta kada je napustio igru.

Lacio sezonu završava, dakle, na drugom mestu sa 74 osvojena boda, dok je Empoli na 14. poziciji sa 43 boda.

Fudbaleri Kremonezea pobedili su na svom terenu Salernitanu sa 2:0.

Kremoneze je ispao iz lige, pretposlednji je sa 27 bodova, a Salernitana je 15. sa 42 boda.

Inter je ranije danas pobedio Torino sa 1:0.

Ostale utakmice 38. kola biće odigrane u nedelju.