Petak, 02.06.2023.

22:32

Fiorentina spremna za finale LK – "trojkom" je zatvorila Seriju A

Fudbaleri Fiorentina nadigrali su Sasuolo u Ređo Emiliji rezultatom 3:1 (0:0) i time su ova dva tima završila učešće u ovosezonskoj Seriji A.

Izvor: SS

Autor: SS

Fiorentina spremna za finale LK –
EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fiorentina je na taj način pokazala da je spremna za finale Lige konferencija, u kom će sledeće srede igrati protiv Vest Hema u Pragu.

Posle prvog poluvremena bez golova, Fiorentina je za samo dva minuta igre u nastavku uspela da načne Sasuolo golom Artura Kabrala.

Izjednačio je Domeniko Berardi u 70. minutu iz penala, ali je u poslednjih 15-ak minuta Fiorentina ipak odnela pobedu.

Najpre je Rikardo Saponara u 79. minutu doneo 2:1, da bi konačan rezultat doneo Niko Gonzales pet minuta kasnije.

Između ta dva gola Ruan Tresoldi je isključen, a ista sudbina dočekala je i Rožerija u 88. minutu, pa je domaći tim završio meč sa devetoricom igrača na terenu.

Sasuolo je posle nekompletnog poslednjeg kola na 13. mestu sa 45 bodova, dok Fiorentina ima 56 bodova i nalazi se na osmoj poziciji.