Zvanično: Poćetino novi menadžer Čelsija
Plavci su veruju da su konačno pronašli pravo rešenje posle turbulente sezone i trenerske vrteške od Tuhela, preko Potera do Lamparda.
Izvor: B92
Sada je i zvanično – Argentinac Maurisio Poćetino (51) preuzeo je ekipu Čelsija, saopštio je londonski klub u ponedeljak.
Poćetino je sa Čelsijem potpisao dvogodišnji ugovor koji stupa na snagu od 1. jula 2023. godine.
On će na mestu menadžera naslediti Frenka Lamparda koji je tokom sezone, kao privremeno rešenje, preuzeo tim od Grejema Potera i najblaže rečeno nije se proslavio.
Chelsea Football Club is pleased to announce Mauricio Pochettino as the club’s new head coach!
— Chelsea FC (@ChelseaFC) May 29, 2023
Lampard je dodatno doprineo posrtanju ekipe koja je sezonu završila na razočaravajućoj 12. poziciji u Premijer ligi.
Poćetino se vraća u dobro poznato okruženje, u Premijer ligu i u London, doduše u drugi klub. Argentinac je najduži terenerski staž imao u Totenhemu (2014-2019) kojeg je, na vrhuncu, vodio do finala Lige šampiona.
U Premiejer ligi, ipak, nijednim trofejem nije uspeo da materijalizuje petogodišnji rad u Totenhemu.
Po odlasku iz totenhema, jednu sezoni vodio je Pari Sen Žermen (2021-2022).
Od tada je bio bez posla.
"Maurisio je trener svetske klase sa neverovatnim rezultatima iza sebe. Unapred se radujemo što smo ga doveli", piše između ostalog u objavi Čelsija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.