Nedelja, 28.05.2023.

22:39

Milan preko Juventusa u Torinu obezbedio Ligu šampiona

Fudbaleri Milana pobedili su Juventus u derbiju 37. kola Serije A sa 1:0 i time obezbedili igranje u Ligi šampiona i naredne sezone.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Jedini strelac na ovom meču je bio Olivije Žiru koji je pogodio mrežu Vojčeka Ščesnog u 40. minutu.

Milan je posle ove pobede stigao do 67. boda, što je šest više od petoplasirane Atalante na kolo pre kraja. Sa druge strane Juventus je ostao na 59.

U utakmici koja nije obilovala sa mnogo šansi i uzbuđenja Milan je uspeo da odnese veoma važnu pobedu i da posle derbija u Torinu obezbedi igranje u Ligi šampiona.

Sve vredno pomena u prvom poluvremenu je bio žuti karton koji je dobio Žunior Mesijas u 34. minutu.

I onda u 40, minutu posle duge akcije koju su gradili fudbaleri gostiju, usledio je centaršut sa desne strane Kalabrije, a u kaznenom prostoru se najbolje snašao Olivije Žiru koji je glavom loptu poslao u donji levi ugao gola Juventusa.

Posle tog gola u drugih 45. minuta, Milan je kontrolisao sva dešavanja na terenu. "Rosoneri" su zatvorili sve prilaze svom golu i tako uspeli da sačuvaju nulu.

Juventus je povećavao pritisak kako se bližio kraj meča, ali su fudbaleri Milana odbili sve atake domaćih.

Crno-beli na ovom meču su bili bez pomoći Dušana Vlahovića zbog povrede, dok je Filip Kostić na terenu proveo 63. minuta.

U poslednjem kolu Juventus će gostovati Udinezeu, dok će Milan dočekati Veronu.