Subota, 27.05.2023.

22:49

U Francuskoj ništa novo – PSŽ je šampion

Fudbaleri PSŽ su uprkos remiju u meču protiv Strazbura 1:1 osvojili 11. titulu šampiona Francuske.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Izabranici Kristofa Galtijea kolo pre kraja imaju četiri boda više od drugoplasiranog Lansa, dok u poslednjem kolu doćekuju ekipu Klermona.

Poveli su Parižani preko Lionela Mesija u 59. minutu, dok je bod vredan opstanka u Ligi 1 za Strazbur doneo Kevin Gameiro u 79. minutu.

Strazbur se tako i definitivno spasio od ispadanja u drugu ligu, jer kolo pre kraja imaju šest bodova više od prve ekipe koja se nalazi u zoni ispadanja, a to je Nant.

U poslednjem kolu Strazbur će gostovati Lorijenu.

Fudbaleri Lansa su na svom terenu bili ubedljivi protiv Ažaksijoa sa 3:0.

Nadali su se domaći da bi Strazbur mogao da iznenadi PSŽ i odnese sva tri boda i tako ih ostavi u trci za titulu, ali se to nije desilo.

Lans je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu, kada je sva svoja tri boda postigao posle 35. minuta igre. Stelci su bili Mačado u16, Tompson u 22.minutu i Openda trinaest minuta kasnije.

Fudbaleri Lansa će ove sezone morati da se zadovolje igranjem u Ligi šampiona, što nije mala stvar. Oni će u poslednjem kolu igrati protiv Oksera na strani, dok će Ažaksijo će svoju poslednju utakmicu u Ligi 1 odigrati protiv Marseja na svom terenu.

Fudbaleri Monaka su sa 2:0 poraženi od Rena, što znači da će poslednje kolo odlučiti koja od ove dve ekipe će sledeće sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Golove za Ren su postigli Lovro Majer i Amin Guri.

U poslednjem kolu Ren će gostovati Brestu, dok Monako na svom terenu dočekuj Tuluz.