Sreda, 29.03.2023.

09:35

De Brujneov čas fudbala u Kelnu VIDEO

Fudbaleri Belgije savladali su Nemačku 3:2, u prijateljskoj utakmici u Kelnu.

To je prva pobeda Belgijanaca nad Nemcima u bilo kom takmičenju od 1954. godine.

Nemci su kontrolisali loptu i češće pretili golu rivala, ali je Belgija imaja ključni faktor – Kevina de Brujnea.

Vezista Mančester sitija je za samo deset minuta sa dve asistencije režirao ekspresnih 2:0 za Belgiju.

Prvo je namestio gol Janiku Fereira-Karasku, a potom i Romeluu Lukakuu.

Nemci smanjuju zaostatak u završnici prvog poluvremena, golom Niklasa Filkruga iz penala.

Međutim, 12 minuta pre kraja De Brujne sam "overava" pobedu Belgije zatresavši mrežu Mark-Andrea Ter Štegena.

Tri minute pre kraja Serž Gnabri je ublažio poraz domaće selekcije.

Nemačka je domaćin sledećeg EURO pa će u ovom kvalifikacionom ciklusu igrati samo prijateljske utakmice.