Sreda, 29.03.2023.

08:21

Sedmica Argentine – Mesi ispisao istoriju, Srbin debitovao za Kurasao

Fudbaleri Argentine su sa 7:0 pobedili Kurasao u prijateljskoj utakmici, na kojoj ie Lionel Mesi probio granicu od 100 golova.

Mesi je postigao het-trik već u prvom poluvremenu i tako stigao do brojke od 102. gola u dresu nacionalnog tima.

Prvi gol Mesi je postigao u 20. minutu kada je iskoristio sjajnu asistenciju Lo Selsa.

Vođstvo svetskim prvacima je duplirao Nikolas Gonsales.

Fudbaler PSŽ je u 33. minutu postigao svoj drugi gol na meču, na asistenciju Gonsalesa.

Samo dva minuta kasnije Mesi je asistirao Encu Fernandesu za 4:0, da bi još dva minuta kasnije Mesi kompletirao het-trik, na novu asistenciju Lo Selsa.

I sa rezultatom 5:0 se otišlo na poluvreme.

Do kraja utakmice "pala" su još dva gola Argentine.

Anhel di Marija je pogodio iz penala u 78. minutu, da bi konačan rezultat postavio Gonsalo Montijel u 87. minutu posle asistencije Paula Dibale.

Ovaj meč obeležio je i debi Rišaira Živkovića, bivšeg fudbalera Crvene zvezde srpskog porekla, koji je debitovao za selekciju Kurasaa.