Utorak, 28.03.2023.

16:12

Srbija ispustila 2:0 i ostala bez Evropskog prvenstva

Fudbaleri Srbije do 19 godina odigrali su nerešeno (2:2) sa Poljskom i tako izgubili šansu za plasman na Evropsko prvenstvo.

Izvor: MT

Autor: MT

"Orlići" su ispustili prednost od 2:0 u meču trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i na kraju osvojili samo bod.

Srbija je povela u 32. minutu, pogotkom Mihajla Petrovića iz penala, da bi upravo on u 44. minutu zaradio drugi žuti karton.

To nije smetalo našim reprezentativcima da u 60. minutu dupliraju vođstvo preko Ognjena Mimovića.

Poljaci su krenuli svim snagama prema golu našeg tima, u 78. smanjili posle autogola Žan-Karla Simića, a onda u 87. minutu preko Viktora Matijeviča izjednačili.

Srbija je treća u grupi sa četiri boda, ima tri više od poslednjeplasirane Letonije i jedan manje od Poljske i Izraela.

Na EURO se plasirala upravo Poljska, koja je bila domaćin ove grupe kvalifikacija.