Nedelja, 26.03.2023.

09:00

Zlatko Dalić: Šokirani smo

Hrvatska je prokockala tri boda na otvaranju kvalifikacija za EURO 2024, pošto je dozvolio Velsu na "Poljudu" da u 93. minutu dođe do remija 1:1.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/Friedemann Vogel

Domaćin je na "Poljudu" poveo golom Andreja Kramarića u 28. minutu meča, a potom nije iskorišćeno nekoliko šansi da se reši meč.

Kazna je stigla u trećem minutu nadoknade kada je strelac bio Nejtan Brudhed.

Selektor Zlatko Dalić smatra da je trebalo ranije rešiti pitanje pobednika.

"Šokirani smo, ali to je tako u životu. Nekad dobiješ, nekad izgubiš. Mogli smo da damo drugi gol i trebalo je sve da rešimo u 90 minuta. Nismo ga postigli gol i onda smo čuvali rezultat. Primili smo taj šokantan gol iz jedine opasne akcije, prekida. Znali smo to i spremali se, ali se nismo obranili. Izgubili smo dva boda, idemo dalje
", rekao je Dalić.

Hrvatska kvalifikacije nastavlja 28. marta gostovanjem Turskoj.

"Lepo je na početku osvojiti bodove i imati zalihu, ali znamo što nam je činiti. Moramo biti prvi ili drugi, osvojiti 17 ili 18 bodova i to je to", poručio je Dalić.