Olmo i Hoselu za pobedu Španije, Rumuni slavili u Andori VIDEO

Fudbaleri Španije odlično su započeli kvalifikacije u za Euro 2024. u A grupi.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su prted svojim navijačima na stadionu La Rosaleda u Malagi pobedili Norvešku sa 3:0 (1:0).

Reklo bi se da su izabranici selektora Luisa de la Fuentea zasluženo upisali prva tri boda.

Prednost im je u prvom poluvremenu u 13. minutu doneo Dani Olmo preciznim udarcem u donji desni ugao posle odlične akcije Alehandra Baldea.

Imali su i Norvežani svoje prilike, ali su pred golom potpuno zakazali, a u finišu meča potpuno pali.

U 84. minutu posle centaršuta odlično je skočio Hoselu i glavom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Isti igrač je stavio tačku na ovaj susret samo dva minuta kasnije.

Posle gužve pred golom reagovao je na odbitak i poslao loptu u mrežu Norvežana.

U Grupi I Rumunija je kao gost pobedila Andoru sa 2:0.

Denis Man je doneo prednost Rumunima u 35. minutu.

Denis Alibek je u 50. minutu pogodio za 0:2 i time najavio trijumf gostiju koji su od 61. minuta imali i igrača više.

Drugi žuti karton u timu Andore dobio je Mark Rebes čime je znatno olakšao posao Rumunima.