Subota, 25.03.2023.

22:40

Hrvati u nadoknadi ispustili pobedu, Vels odneo bod iz Splita

Fudbaleri Hrvatske i Velsa odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u Splitu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

Ekipa Zlatka Dalića prokockala je tri boda, pošto je Vels u 93. minutu uspeo da dođe do remija i da ostane neporažen u Splitu.

Domaćin je na "Poljudu" poveo golom Andreja Kramarića u 28. minutu meča, koji je pronašao prostor za udarac na ivici šesnaesterca i njegov pokušaj je ušao nisko uz desnu stativu.

Delovalo je da će trećeplasirani tim sa prethodnog Mundijala doći do prve pobede u grupi D, ali je u trećem minutu nadoknade Vels uspeo da postigne gol, a strelac je bio Nejtan Brudhed.

Hrvatska kvalifikacije nastavlja 28.marta gostovanjem Turskoj, dok Vels istog dana dočekuje Letoniju.