Subota, 25.03.2023.

20:00

Švajcarci u Novom Sadu deklasirali Belorusiju, tzv. Kosovo uzelo bod

Reprezentacija Švajcarske odlično je startovala u I grupi kvalifikacijama za Euro 2024.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Belorusija je, zbog kazne UEFA, bila domaćin Švajcarcima na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu, ali nije imala nikakve šanse protiv raspoloženih "sajdžija" koje su slavile sa 5:0 (3:0).

Istakao se trostruki strelac Renato Štefen koji je u rasponu od 25 minuta u prvom poluvremenu postigao het-trik.

On je mrežu Belorusije načeo u 4. minutu, da bi na 2:0 povisio u 17. minutu.

Sva priča bila je gotova kada je igrač Lugana kompletirao het-trik u 29. minutu.

U drugom delu, još dva gola Švajcarske, prvo je mrežu golmana Kudraveca zatresao Granit Džaka u 62. minutu da bi konačnih 5:0 postavio Zeki Amduni dva minuta kasnije.

U istoj grupi, na Blumfild stadionu u Tel Avivu igrali su Izrael i tzv. Kosovo. Meč je završen rezultatom 1:1 (0:1).

Gosti su poveli autogolom Elija Dase u 36. minutu da bi bod Izraelcima doneo Dor Perec u 56. minutu.

U Grupi D Turska je kao gost pobedila Jermeniju sa 2:1 (1:1).

Jermeni su vodili od desetog minuta autogolom Ozana Kabaka.

Fudbaler Fejenorda Okrun Kokču doneo je Turcima izjednačenje u 35. minutu.

U nastavku, još bolja igra Turske koja im je donela potpuni preokret.

Karem Akturkoglu je u 64. minutu preciznim udarcem u donji desni ugao doneo pobedu Turskoj.

Kasnije od 20.45 u istoj grupi Hrvatska dočekuje reprezentaciju Velsa.