Nedelja, 19.03.2023.

22:44

Inter na kolenima, Kostić presudio u "Derbiju Italije" VIDEO

"Derbi D'Italija", između Intera i Juventusa na "Đuzepe Meaci", pripao je gostima iz Torina.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Inter na kolenima, Kostić presudio u

Juventus je kao gost slavio sa 1:0 (1:0) i tako sebi produžio nadu da se može dokopati pozicije koja bi ga na kraju odvela u Ligu šampiona.

Inter je nastavio da posrće, bio im je ovo treći poraz u poslednja četiri kola, tako da će morati svojski da se potrude da do kraja obezbede jednu od tri pozicije koje pored šampionske, vode u elitno takmičenje.

Ipak, ovakav epilog daje samo na uzbudljivijoj završnici na 11 kola pre kraja, tako da ima još dosta toga da se rešava.

Veliku ulogu u pobedi Juventusa imao je i reprezentativac Filip Kostić koji je bio strelac tog gola vrednog tri boda, dok je Dušan Vlahović odigrao svih 90 minuta.

Bio je to treći pogodak Kostića ove sezone, a do njega je došao u 23. minutu posle bukvalno prve ozbiljnije prilike za goste.

Odlično je prihvatio loptu u kaznenom prostoru Intera i sa desetak metara oštrim udarcem po zemlji poslao je u levi donji ugao.

VAR je gledao je li bilo igranja rukom u akciji kod gola, ali je sve bilo čisto.

Nije se mnogo toga dešavalo u nastavku, Inter je imao jalove pokušaje, Juventus je dobro čuvao prednost i na kraju zasluženo slavio.

U narednom kolu Inter 1. aprila dočekuje Fiorentinu, dok je Juventus istog dana domaćin Veroni.