Nedelja, 19.03.2023.

19:26

Mitrovićev gol, pa pomračenje – Junajted na mišiće u polufinalu

Mančester junajted plasirao se u polufinale FA kupa pobedom nad Fulamom na "teatru snova" rezultatom 3:1 (0:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Utakmicu je obeležio Aleksandar Mitrović, vodećim golom na meču u 50. minutu, ali onda i nesmotrenim gestom zbog kog je isključen, a nakon čega je Junajted preokrenuo utakmicu.

Mitrovićev gol nagovestio je iznenađenje, jer Junajted ništa do tog momenta nije pokazao. Naprotiv, Fulam je bio bolji čak i posle datog gola.

Ali, jedna akcija Entonija i Džejdona Sanča u 70. minutu je naglavačke okrenula utakmicu, pošto je Vilijan zaustavio rukom loptu na gol-liniji.

VAR je pokazao da je to penal, a sudija mu dodelio crveni karton.

Na to je prvi odreagovao Aleksandar Mitrović, veoma burno i odgurnuo je sudiju.

Zbog toga je i on isključen istog momenta, a koji sekund kasnije i menadžer Fulama Marko Silva.

Dakle, tri isključenja i penal u istoj situaciji doneli su potpuni preokret, posebno jer je nakon gola Bruna sa "bele tačke" samo dva minuta kasnije Marsel Sabicer sa dva igrača više doneo 2:1 Junajtedu.

I, već tada je bilo jasno, prolaz u polufinale i megdan Brajtonu, a konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Bruno Fernandeš svojim drugim golom za konačnih 3:1.

Junajted će u polufinalu igrati protiv Brajtona, dok će drugi par činiti Mančester siti i Šefild junajted.