Subota, 18.03.2023.

20:25

Čelsi u 90. minutu ispustio dva boda protiv Evertona

Fudbaleri Čelsija su na svom terenu remizirali sa Everton 2:2 u 28. kolu Premijer lige.

Posle siromašnog prvog poluvremena gde nismo videli pogodak, gosti su se dobro branili. Od svega vredno pomena su dva žuta kartona za goste, dobili su ih Gej i Meknil.

Ali zato drugi deo meča na Stamford Bridžu je potpuno opravdao očekivanja.

Mreža Evertona je bila netaknuta sve do 52. minuta kada je posle loše reakcije Kina, lopta došla do Žoaa Feliksa koji je iz okreta preciznim udarcem doveo Čelsi u vođstvo

Nisu se fudbaleri Evertona predali posle ovog gola Čelsija. U 69 minutu Dukure je posle gužve nakon kornera sa desne strane loptu glavom poslao u mrežu. Tačnije loptu je izbacio Haverts iz gola, ali je zakasnio jer je ona već bila prešla gol liniju.

Međutim nije dugo na semaforu stajalo 1:1, jer je glavni sudija meča Ingland pokazao na belu tačku posle duela Kolmana i Risa Džejmsa.

Loptu na belu tačku je stavio Kai Haverts koji je bio precizan i tako doveo Čelsi do nove prednosti.

A šok za navijače Čelsija je usledio u 90. minutu kada je posle sjajne akcije Sims pobegao svojim čuvarima i savladao Kepu za 2:2.