Subota, 18.03.2023.

17:35

Mašović doneo Bohumu tri boda protiv Lajpciga, Jovetić napokon pogodio

Fudbaleri RB Lajpciga su posle katastrofe u Ligi šampiona poraženi i u Bundesligi od "fenjeraša" Bohuma u gostima sa 1:0.

Jedini pogodak na meču je postigao Erhan Mašović u 48. minutu meča, ovo je drugi uzastopni gol za srpskog reprezentativca, jer je pogodio i u prošlom kolu.

Bohum je ovom pobedom izašao iz opasne zone i posle četiri poraza upisao pobedu, osmu u sezoni i sada se nalazi na 14. mestu na tabeli Bundeslige sa 25 bodova,

Na drugoj strani Lajpcig je ostao na 45 bodova i sada je na minus sedam u odnosu na prvoplasirani Bajern, uz utakmicu više.

Fudbaleri Augzburga i Šalkea odigrali su 1:1.

Mejer je ponovo bio strelac za ekipu iz Bavarske, sada je bio strelac u 51. minutu posle asistencije Demirovića.

Šalke posle dobre utakmice u derbiju Rura, gde su odigrali 2:2 sa Dortmundom, iako su od 53. minuta igrali sa igračem više posle isključenja upravo Demirovića.

Ipak bod ekipi iz Gelzenkirhena je doneo Bulter u nadoknadi vremena

Augzburg je tako upisao svoj 28. bod, dok je Šalke sada na 21 bodova i ostao je na samom začelju tabele.

Omar Marmuš je svojim četvrtim golom u sezoni dobeo Volfsburgu sva tri boda na gostovanju Štutgartu.

"Vukovi" su tako posle dva uzastopna remija stigli do pobede, posle koje su stigli do 38, boda, dok je Štutgart ostao na 20.

Najviše golova u ovom terminu od 15.30 videli smo na meču između Hofenhajma i Herte, čak četiri.

Andrej Kramarić bio je glavni protagonista u prvom poluvremenu. Prvi gol hrvatski reprezentativac je postigao u 24, da bi drugi dao samo 13 minuta kasnije za prednost domaćih posle 45 minuta igre.

Bebu je u 51. dao i treći gol za ubedljivu prednost domaćih i tada je bilo jasno da će Hofenhajm stići do sva tri boda.

Počasni pogodak za Hertu je postigao Stevan Jovetić u 92 minutu meča.