Subota, 04.02.2023.

19:50

Dva kornera Dibale, dva gola Rome – sve rešeno za šest minuta VIDEO

Fudbaleri Rome upisali su nova tri boda u 21. kolu italijanske Serije A pobedom nad Empolijem rezultatom 2:0 (2:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Meč na rimskom "Olimpiku" rešen je u uvodnih šest minuta kada je Roma postigla jedina dva pogotka na susretu.

Nedugo posle polaska sa centra Rožer Ibanjes je glavom posle kornera Paola Dibale zatresao mrežu gostiju.

Na gotovo identičan način je Tami Ejbraham u šestom minutu duplirao vođstvo "vučice".

Ponovo je Dibala izveo korner, a engleski reprezentativac bio najviši u skoku i to je bilo 2:0.

Ispostavilo se da je već tada postavljen i konačan rezultat utakmice, iako su do kraja poluvremena Ejbraham za Romu i Ebuehi za Empoli propuštali šanse za nove golove.

U drugom delu susreta gotovo da nije bilo uzbuđenja, Empoli je diktirao ritam, ali je tim Žose Murinja priveo meč kraju u stilu "gospodina posebnog" i skočio na treću poziciju na tabeli sa 40 bodova, dva više uz utakmicu više od gradskog rivala Lacija.

Empoli je ostao na 10. mestu sa 26 osvojenih bodova.