Subota, 04.02.2023.

17:58

Kolaps Liverpula među "vukovima", Junajted preživeo Palas

U tradicionalnom subotnjem terminu engleske Premijer lige videli smo veliko iznenađenje i težak poraz Liverpula od Vulverhemptona rezultatom 3:0 (2:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Kolaps Liverpula među
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

"Vukovi" su rano tokom susreta "izujedali" tim Jirgena Klopa autogolom Žoela Matipa u petom i golom Dosona u 12. minutu.

Već tada je bilo 2:0 i taj rezultat je potrajao do 71. minuta, a da Liverpul nije imao nikakav odgovor.

Tada je Ruben Neveš pogodio za konačnih 3:0 i skok Vulvsa izvan zone ispadanja na 15. mesto sa 20 osvojenih bodova.

Liverpul je ostao tek na 10. poziciji sa 29 bodova.

Mančester junajted je umalo prokockao dobijen meč u meču protiv Kristal Palasa na "Old trafordu" rezultatom 2:1 (1:0).

"Đavoli" su imali prednost od 2:0 golovima Bruna Fernandeša i Markusa Rašforda, a u 70. minutu je Kazemiro dobio direktan crveni karton.

Već šest minuta kasnije je Šlup pogodio za 2:1 i u preostalih 20 minuta sa nadoknadom smo gledali grčevitu defanzivu Junajteda.

U jednom momentu je Erik ten Hag igrao sa šestoricom u poslednjoj liniji, ali je uspeo da odbrani trijumf i ostane na 3. mestu sa 42 boda, tri manje i utakmicom više od gradskog rivala Sitija.

Domaćini su bili uspešni i u duelima Brajtona i Bortmuta gde je odlučujući gol za 1:0 postigao Mitoma u 87. minutu, te Brentford protiv Sautemptona sa 3:0 gde su strelci bili Mi, Mbuemo i Jensen.

Goleadu smo videli u meču Aston Vile i Lestera, gde su "lisice" trijumfovale rezultatom 4:2 (3:2).

Vila je dva puta vodila u prvom poluvremenu preko Votkinsa i autogolom Sutara, a izjednačavali su Medison i Ihenačo.

U nadoknadi prvog dela Tete donosi preokret Lesteru, a trijumf je u drugom poluvremenu potvrdio Denis Prat i postavio konačan rezultat.