Odigran je veći deo 19. kola nemačke Bundeslige, a dok ono ne bude kompletirano, lider na tabeli biće Union Berlin.

Izvor: SS

Autor: SS

Union na čelu Bundeslige,
EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Tim iz prestonice je na svom stadionu savladao ekipu Majnca rezultatom 2:1 (1:0) i vezao četvrtu pobedu u Bundesligi.

Na taj način je iskoristio niz remija Bajerna i preuzeo je prvo mesto na tabeli makar do nedelje i meča Bavaraca protiv Volfsburga.

Vodeći gol za Union dao je Behrens u prvom delu, da bi u 79. izjednačio Ingvartsen iz jedanaesterca.

Ipak, samo pet minuta kasnije gol za Union dao je Siebaču u time je doneo tri boda i prvo mesto.

Videli smo ove subote dve "petarde" u režiji Bohuma i Borusije Dortmund.

Bohum je na svom stadionu rezultatom 5:2 (3:0) savladao Hofenhajm, a među strelcima su bili Takuma Asano i Erhan Mašović.

"Jaguar" je doneo 3:0 pred kraj prvog poluvremena solo prodorom i efektnom završnicom, dok je srpski reprezentativac mrežu pogodio glavom posle kornera u 69. minutu.

"Milioneri" su bili ubedljivi protiv Frajburga rezultatom 5:1 (1:1).

Nakon prvog dela susreta u kom su pogađali Šloterbek na jednoj, odnosno, Holer na drugoj strani, Dortmund je dodao gas u nastavku.

Redom su pogađali Adejemi, Ale, Brandt i na kraju Reina za konačnih 5:1.

Keln i Lajpcig su remizirali bez golova, dok je Ajntraht sa 3:0 i dva gola Rendala Kolo Muanija, te jednim Bute u nadoknadi vremena, slavio protiv Herte iz Berlina.