Petak, 03.02.2023.

22:51

Bilbao "ubio" Kadis – sa igračem manje

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Kadis rezultatom 4:1 u meču 20. kola španske LaLige.

Izvor: SN

Autor: SN

Bilbao
EPA-EFE/Miguel Tona

Oihan Sanset je još jednom bio heroj Atletik Bilbaa i het-trikom pomogao da se savlada Kadis na "San Mamesu" pred više od 40.000 navijača.

Baskijci su prekinuli crni niz od tri uzastopna poraza i po osmi put upisali sva tri boda u šampionatu Španije ove sezone.

Sve je počelo već u 10. minutu kada je Sanset po prvi put zatresao mrežu gostiju, ali Kadis je uspeo da izjednači u 25. minutu utakmice preko Eskaladea.

Nije dugo ovaj rezultat bio na snazi, pošto je Sanset ponovo u 35. minutu postigao pogodak i vratio Bilbau vođstvo, a na 3:1 povećava Jeraj Alvares.

Već na startu drugog poluvremena stižu loše vesti za domaći tim, pošto je Juri Beriče u 57. minutu zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja i ostavio ekipu sa desetoricom na terenu.

To njima nije bio problem, pošto je Sanset u 75. minutu kompletirao het-trik i razbio Kadis.