Nedelja, 29.01.2023.

15:00

Novi debakl Milana, posle Lacija, pala "petarda" protiv Sasuola

Posle poraza od Lacija (0:4), fudbaleri Milana popili su još jednu gorku pilulu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Novi debakl Milana, posle Lacija, pala

U meču 20. kola Serije A poraženi su kod kuće na San Siru od Sasuola, 2:5 (1:3).

Jasno je da se "rosoneri" mogu oprostiti sa titulom i da navijači Napolija mogu ozbiljno da krenu sa pripremom slavlja.

Napoli ima 12 bodova više od "rosonera", ali i meč manje, pa je jasno zašto su šanse Milana da odbrani titulu tako male.

Sasuolo je poveo u 19. minutu preko Defrela, Berardi je bio asistent posle odlične kontre i gosti su poveli.

Samo dva minuta kasnije, novi šok za navijače Milana - opet je Berardi bio kreator, a u ulozi strelca našao se Fratezi.

Milan je smanjio na 1:2 preko Olivijea Žirua u 24. kinutu, ali sve se ubrzo srušilo.

Na isteku 30. minuta posle kornera koji je izveo Traore, Berardi je zahvatio loptu glavom i povisio na 1:3.

Lorijen je u 47. minutu iz penala najavio pravu agoniju domaćina, da bi u 79. minutu pala i "petarda", a strelac je bio Mateuš Enrike.

Konačan rezultat od 2:5 postavio je Origi u 81. minutu.