Petak, 27.01.2023.

09:00

Prvi poraz Partizana – Danci sačuvali gol

Fudbaleri Partizana poraženi su minimalnim rezultatom u pretposlednjoj proveri na pripremama u Turskoj.

Bolji od tima Gordana Petrića bio je Danski Horsens, golom Arona Sigurdarsona u drugom poluvremenu.

Ovo je bio prvo poraz crno-belih na pripremema u Beleku ovog januara.

Partizan će ovog petka odigrati još jedan meč, u generalnoj probi za nastavak sezone crno-beli će popodne igrati protiv moskovskog CSKA.

Nije bilo golova nakon prvih 45 minuta. Crno-beli su vršili pritisak na odbranu Danaca, ali nisu uspeli da zatresu mrežu.

Najkonkretnije prilike imali su Aleksandar Lutovac, koji je izblokiran u desetom minutu, te Danilo Pantić u 38, čiji je šut odbranio golman Brolin.

Nakon dve dobre propuštene prilike, Horsens stiže do 1:0 protiv Partizana – Sigurdarson pogađa u 53. minutu nakon greške Slobodana Uroševića.

Kapiten crno-belih je loše procenio situaciju, pa je Sigurdarson izašao sam na golmana Stevanovića i lako ga matirao.

Partizan je imao inicijativu u nastavku, Menig je bio neprecizan u 66. minutu, dok je golman Danaca odbranio dobar pokušaj Fejse sa dvadesetak metara.

Crno-beli su prethodnih dana u Beleku odigrali pet pripremnih utakmica – Krajova (1:1), Mladost Lučani (2:2), TSC (1:1), Austrija (0:0), Ahmat (3:1).

Partizan će u prvom kolu prolećnog dela prvenstva u Superligi Srbije gostovati Napretku 5. februara.