22:30

"Jarčevi" odoleli Bajernu – "projektil" Kimiha u 90‘ za spas VIDEO

Fudbaleri Kelna su već u drugom meču 17. kola Bundeslige napravili najveće iznenađenje te runde.

EPA-EFE/ANNA SZILAGY

"Jarčevi" su na gostovanju Bajernu u Minhenu odoleli šampionu 1:1 i time dodatno zanimljivom učinili trku za šampiona u Nemačkoj.

Gosti su bili na korak od senzacije, ali je Džošua Kimih spasao Bajern poraza u 90. minutu.

Tako su osvojili prve bodove u direktnim duelima sa Bavarcima koji su pre toga slavili u devet uzastopnih utakmica.

Prvi gol na meču postigao je Tunišanin Škiri u četvrtom minutu igre kada je ostao sam na drugoj stativi i lako realizovao centaršut.

Ne treba dovoditi u pitanje ko je do kraja više napadao, ali Marvin Švabe je dominirao između stativa Kelna koje su bile na njegovoj strani i konkretno desna se isprečila Gravenberhu kada ju je ovaj zatresao.

Ipak, na kraju su im se napori isplatili. Igrao se 90. minut kada je Kimih doneo izjednaćenje timu. I to na kakav način.

Namestio se Nemac i iz velike udaljenosti odapeo pod prečku za spas makar boda.

Bajernu je ovo drugi remi u nizu nakon onog sa Lajpcigom u prošlom kolu. Upravo su im oni prvi pratioci i zaostaju četiri boda.

Keln je na 10. mestu.

U ostalim susretima, Štutgart je nakon preokreta ipak ostao bez pobede u gostima Hofenhajma gde je dvostruki strelac Kramarić doneo izjednačenje u 94. minutu (2:2), dok su gosti slavili na meču Herte i Volfsburga i to sa ubedljivih 5:0.