Ponedeljak, 26.12.2022.

17:45

Mitrović "obrće" Premijer ligu – dve asistencije, pa gol VIDEO

Napadač Fulama Aleksandar Mitrović nastavio je gde je stao u dresu londronskog kluba pre pauze za Svetsko prvenstvo.

Mitrović

Srpski fudbaler je bio neizvestan za meč 17. kola Premijer lige protiv Kristal Palasa (3:0), ali ne samo da je zaigrao nego je učestovao u sva tri gola svoje ekipe.

Prvo se u 32. minuta našao u neuobičajenoj pozicji, kada je on bio taj koji je centaršutem tražio saigrača. I pronšao je Bobija Rida koji dovodi Fulam u prednost.

Od tog trenutka kreće sunovrat Palasa. Najpre je Tajrik Mičel dobio crveni karton direktno, da bi odmah po početku drugog dela igre Džejms Tomkins dobio drugi žuti.

To je ujedno bio i kraj nadanjim domaćina koji se na ovom meču oprostio od navijača tog kluba i legendarnog frontmena "Fejtlesa" Maksija Džeza.

Mitrović je ponovo bio asistent kada je nakon kornera u 71. minutu spustio loptu Timu Rimu koji trese mrežu, a potom se u 80. i sam upisao u strelce. To je bio njegov 10. pogodak u sezoni u prvom rangu engleskog fudbala.

Samo pet minuta kasnije ga je zamenio Karlos Vinisijus, a Mitrović je svakako odmor zaslužio.