Fudbaleri Monaka ostvarili su i drugu pobedu u takmičenju Lige Evrope.

Z.K.Izvor: B92

H grupa
Monako - Trabzon 3:1 (2:0)
Stadion: Luj II. Sudija: G. Kruašvili (Gruzija). Strelci: Ben Jeder u 14, 45+2 i Disasi u 55. za Monako, a Bakasetas u 72. za Trabzon.

U susretu trećeg kola u H grupi, Monako je na stadionu Luj II pobedio ekipu Trabzona sa 3:1 (2:0).

Tako su izabranici trenera Filipa Klemona sačuvali vodeću poziciju u grupi i to na osnovu bolje gol razlike u odnosu na Ferencvaroš.

Domaćinu je bio olakšan posao jer je Trabzon već u 11. minutu ostao sa desetoricom na terenu.

Isključen je Maksimilijano Gomes, i to pošto je sudija Kruašvili pogledao VAR snimak.

Nije prošlo mnogo pre nego što je Monako igračku prednost krunisao golom.

U 11. minutu Visam Ben Jeder je izbio pred golmana gostiju i poslao loptu u levu stranu gola za 1:0.

Bril Embolo je u 24. minutu pogodio prečku, da bi u nadoknadi prvog dela bio dosuđen penal za domaći tim.

Ben Jeder je izveo najstrožu kaznu i pogodio za 2:0.

U nastavku, sve oko pobednika meča bilo je rešeno u 56. minutu.

Posle odbitka pred golom gostiju odlično je reagovao Aksel Disasi, glavom je loptu poslao u mrežu i Monako je tako stigao do tri gola prednosti.

Aleksandar Golovin je u 70. minutu mogao da poveća prednost "kneževa", a kazna za promašaj stigla je dva minuta kasnije.

Antonios Bakasetas je zatresao mrežu Monaka i smanjio na 3:1.

Dva tima će se 13. oktobra ponovo sastati u Turskoj.