23:00

Osasuna prva "saplela" Real – Benzema tragičar Bernabeua

Fudbaleri Real Madrida razočarali su navijače na Santjago Bernabeuu u sedmom kolu španske LaLige.

Osasuna prva

Fudbalski "kralj" Evrope igrao je samo 1:1 sa Osasunom, uprkos igraču više i penalu u završnici susreta.

Real je imao posed lopte 63 odsto vremena, 22:8 u šutevima, ali je samo četiri puta lopta išla u okvir gola rivala.

Kada je u finišu prvog poluvremena Vinisijus Žunior pogodio na asistenciju Davida Alabe, svi su očekivali rutinsku pobedu Reala.

Međutim, u petom minutu nastavka kombinacija dvojice Garsija, Unaija i Kikea, donosi Osasuni izjednačenje na Santjago Bernabeuu.

Madriđani su krenuli agresivno po pobedu, ali im nije pomoglo ni isključenje Unaija Garsije u 78. minutu i penal koji je napravio, jer je Karim Benzema promašio sa 11 metara.

Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je do 69. minuta za goste iz Pamplone.

Real je prvi put ostao bez pobede u novoj sezoni, pa je posle sedam kola izjednačen sa Barselonom na deobi prvog mesta sa po 19 bodova.

Osasuna je dva kola bez pobede, ali je i dalje na deobi od petog do sedmog mesta sa Atletiko Madridom i Real Sosijedadom sa po 13.

Real u sledećem kolu gostuje lokalnom rivalu Hetafeu, dok Osasuna čeka Valensiju.