Nedelja, 02.10.2022.

19:10

Ben Jeder se igrao protiv Nanta

Fudbaleri Monaka rutinski su savladali Nant sa 4:1 (3:0), a Ben Jeder bio je u centru pažnje sa tri postignuta gola.

"Kneževi" su praktično u prvih 30 minuta rešili pitanje pobednika.

Mrežu Nanta "načeo" je Embolo pogotkom u drugom minutu, da bi Ben Jeder već u šestom duplirao prednost (2:0).

Sjajna asistencija Golovina pretvorila se u novi gol Ben Jedera, koji u 28. minutu postavlja konačan rezultat prvog poluvremena - 3:0.

Iskusni francuski napadač do het-trika dolazi pogotkom u 62. minutu, čime i zvanično "overava" pobedu Monaka.

Enrikeov autogol u 79. minutu bio je slaba uteha za navijače gostujućeg tima, čiji je tim poražen sa 4:1.

Fudbaleri Ažaksjoa poraženi su na svom terenu od Klermonta sa 3:1 (0:1).

Kjej je u 11. minutu potvrdio pogotkom bolju igru gostujućeg tima (0:1), čime je motivisao rivala da dosta ofanzivnije uđe u drugo poluvreme.

Golom Avinela u 70. minutu Ažaksjo poravnava rezultat, posle čega ih je sačekao pravi "hladan tuš".

Prvo je Rašani u 89. minutu doneo prednost Klermontu, da bi u 81. minutu Dosu samo overio pobedu (3:1).

Ažaksio je na taj način jeftino propustio priliku da dođe do boda, te ostao zakovan za dno tabele Lige1.

Zanimljiv meč viđen je i u Tuluzu gde je domaćin stigao do pobede nad Monpeljeom od 4:2.

Gosti su prilično rano stigli do vođstva pogotokom Koza, da bi Springs, Abukal i Kaibi za samo 13 minuta doneli potpuni preokret - 3:1.

Golom Dejegera u 48. minutu bilo je jasno da će domaći tim zabeležiti trijumf, dok je poraz Monpeljea pogotkom Vahija samo ublažen u 68. minutu.