Nedelja, 02.10.2022.

17:30

"Petarda" Sasuola, Monca razbila Sampu

Fudbaleri Sasuola pobedili su danas u Redjo Emiliji ekipu Salernitane sa 5:0, u meču osmog kola italijanske Serije A.

Arman Lorent je u 12. minutu postigao vodeći gol za domaću ekipu, da bi Andrea Pinamonti bio siguran sa penala u 39. minutu.

Do kraja su golove postigli i Kristijan Torstvet u 53, Abdu Harui u 76. i Žanis Antist u drugom minutu nadoknade.

Ova utakmica ulazi u istoriju, kao prva na kojoj je sudila jedna žena. Glavni arbitar na ovom meču bila je Marija Sole Ferijeri Kaputi.

Srpski igrač Ivan Radovanović odigrao je drugo poluvreme za goste.

Sasuolo je na sedmom mestu Serije A sa 12 bodova, dok je Salernitana 14. sa sedam.

Leće i Kremoneze su odigrali nerešeno 1:1.

Gosti iz Kremone su poveli preko Danijela Čiofanija, koji je u 19. minutu bio precizan sa penala.

Bod Lećeu donosi Gabrijel Strefeca u 42. minutu takodje sa penala.

Leće je na 13. mestu sa sedam bodova, a Kremoneze je na pretposlednjem 19. mestu sa tri boda.

Monca je u Djenovi savladala Sampdoriju sa 3:0.

Goste je u vodjstvo doveo Mateo Pesina u 11. minutu, Djanluka Kaprari je povećao rezultat u 67, a Stefano Sensi se u strelce upisao u četvrtom minutu nadoknade.

Srpski igrač Filip Djuričić je za Sampdoriju igrao do 68. minuta.

Monca je na 16. mestu sa sedam bodova, dok je Sampdorija poslednja 20. sa dva boda.