Subota, 01.10.2022.

22:47

Od očaja do sjaja u nadoknadi vremena i pobeda Milana

Fudbaleri Milana su rezultatom 3:1 trijumfovali protiv Empolija u meču 8. kola Serije A.

Izvor: SN

Autor: SN

Milan je bio favorit u ovom duelu osmog kola, a do pobede su došli posle velike drame u nadoknadi vremena.

Oni su gostovanju pružili solidnu partiju, ali su se ipak namučili kako bi slomili otpor inferiornijeg Empolija.

U prvom poluvremenu su imali kontrolu, konstantno napadali i stvarali šanse, ali je Giljermo Vikario uspeo da sačuva mrežu.

Tek u 79. minutu je hrvatski fudbaler Ante Rebić uspeo da matira golmana Empolija, a onda sledi prava ludnica. Delovalo je kao da će Milan pobediti minimalnim rezultatom, ali to se nije dogodilo.

Empoli u 92. minutu stiže do izjednačenja preko Nedima Bajramija i "ošamario" sve navijače Milana. Igra je potom nastavljena i samo dva minuta kasnije Fode Balo-Ture vraća vođstvo Milanu.

Put do pobede je bio utaban na teži način, a trijumf je Leao potvrdio u 97. minutu meča. Ovo je Milanezima bio peti trijumf i 17. bod u sezoni.