Petak, 30.09.2022.

22:20

Bajern deklasirao Bajer

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su savladali Bajer Leverkuzen (4:0), na otvaranju osmog kola Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/FILIP SINGER

Izabranici Julijana Nagelsmana su tako prekinuli niz loših rezultata u vidu tri remija i jednog poraza, koji su doživeli od Augzburga pred reprezentativnu pauzu.

Bajern je sada drugi na tabeli sa 15 bodova, dok je Leverkuzen u zoni ispadanja, na 16. mestu sa samo pet poena.

Pobednik je bio rešen već posle prvog poluvremena, tokom kojeg su domaći stekli tri gola prednosti.

Najpre je Liroj Sane u trećem minutu pogodio na asistenciju Musijale, da bi dodavač kod prvog, bio strelac drugog gola.

Svaku nadu da nešto mogu na "Alijanc areni", "farmaceutima" je ubio Sadio Mane u 39. minutu, posle novog dodavanja Musijale.

Tačku na ovaj susret stavio je Tomas Miler u 84. minutu, nakon što je iskoristio grešku posle proklizavanja gostujućeg golmana Hradeckog.