Sreda, 28.09.2022.

14:00

Senzacija Radničkog – Partizan promašio četiri penala i doživeo bruku!

Fudbaleri Partizana eliminisani su iz 1/16finala Kupa Srbije od Radničkog u Sremskoj Mitrovici, od trenutno 13. ekipe Prve lige Srbije.

Izvor: SS

Autor: SS

Partizan je vodio do 92. minutu, tada primio gol za 1:1, a onda su izabranici Gordana Petrića promašili četiri penala, dok su igrači Radničkog postigli dva i tako napravili senzaciju na svoju stogodišnjicu kluba.

Crvena zvezda u četvrtak od 16.00 gostuje Mačvi u Šapcu, a preostale utakmice prve runde Kupa Srbije igraće se 19. oktobra.

Iako je bilo najavljeno da će Partizan igrati u izmenjenom sastavu, zbog reprezentativnih obaveza, jedina prava promena bila je na golu.

Po prvi put ove sezone na gol-crti bio je Milan Lukač, ali nije uspeo da izdrži do kraja bez primljenog gola. Ali, idemo redom.

Partizan je od starta krenuo po vodeći gol kojim bi lakše nastavio meč i do njega je došao u 18. minutu.

Prethodno je Rikardo Gomeš promašio šansu za crno-bele, dok je Milenković na drugoj strani iz veoma izgledne pozicije poslao loptu preko prečke.

I onda je Fuseni Dijabate odlično proigrao Patrika Andradea, a on je prelepim udarcem zatresao mrežu.

U nekoliko navrata Partizan je do kraja poluvremena zapretio i želeo je da postigne drugi gol i tako ranije reši meč, ali pre svih Rikardo Gomeš nije uspevao da zatrese mrežu.

U 30. minutu je imao dobru situaciju, ali je previše oklevao, dok je u 44. minutu pogodio stativu.

Nije imao sreće da se upiše u strelce, a čak je meč završio sa povredom kolena koju je zaradio u 71. minutu.

U drugom poluvremenu je viđeno mnogo manje uzbuđenja, a domaćin je dobru priliku imao u 70. minutu, ali ju je propustio Lazar Ilić.

I onda u drugom minutu nadoknade je stigao veliki šok za Partizan! Ristović je probio po levoj strani, poslužio Marinkovića, a on je izjednačio na 1:1 i doneo je penale.

I onda su, šokirani takvim raspletom, crno-beli promašili sva četiri udarca sa "bele tačke".

Redom su promašivali Gomeš, Živković, Urošević i na kraju Andrade, dok su igrači Radničkog bili polovični.

Pogodili su Spasojević i Petrović, što je bilo dovoljno za prolaz i veliku senzaciju.