Četvrtak, 22.09.2022.

18:22

Kazahstan se kolo pre kraja plasirao u Ligu B Lige nacija

Fudbaleri Kazahstana pobedili su u Astani selekciju Belorusije sa 2:1, u meču petog kola Grupe 3 Lige nacija C.

Credit: Profimedia/Pavlo Bahmut/SIPA/2104010957

Domaća selekcija povela je golom Mihaila Gabiševa u 29. minutu, a u trećem minutu nadoknade prvog dela rezultat je izjednačio Pavel Savicki.

Gol za pobedu Kazahstana postigao je Bahtijor Zajnutdinov u 79. minutu.

U četvrtom minutu nadoknade drugi žuti karton je dobio igrač Kazahstana Ashat Tagibergen.

Kazahstan je ovom pobedom osigurao prvo mesto sa 13 bodova i plasman u Ligu nacija B.

Slovačka zauzima drugo mesto u grupi sa šest bodova, Azerbejdžan je treći sa četiri boda, a Belorusija ostaje na poslednjem mestu sa dva boda.

U četvrtak uveče se u Trnavi sastaju selekcije Slovačke i Azerbejdžana (20.45).

U poslednjem kolu Grupe 3 Kazahstan u nedelju gostuje Azerbejdžanu, a Belorusija gostuje Slovačkoj.