Četvrtak, 15.09.2022.

19:50

Nica odolela Partizanu – Petrić i dalje ne zna za poraz

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Nicom rezultatom 1:1 u Humskoj, u drugom kolu Lige konferencija.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Partizan je zabeležio drugi remi, baš kao i Nica, sa kojom je izjednačen na drugom mestu Grupe D.

Crno-beli su mogli i do sva tri boda koja su verovatno i zaslužili, ali su na kraju morali da se zadovolje jednim.

Gordan Petrić je posle ove utakmice ostao neporažen na klupi Partizana sa pet pobeda i četiri remija.

Hladan tuš dobio je Partizan u Humskoj i to već u 2. minutu.

Odbrana domaćina nije još ni uspela da se stabilizuje, a već je primila gol.

Levi bek Džo Brajan je ostao sam i preciznim udarcem iz dobre pozicije matirao je Popovića za 0:1.

Nedugo nakon primljenog gola crn-beli su se razbudili i zaigrali dosta bolje, a Nica je bila ta koja se povukla.

Napadalo se povremeno na obe strane, ali većih prilika nije bilo.

Početkom druge polovine prvog poluvremena videli smo nekoliko dobrih odbrana Popovića, a u 44. najveću priliku na meču.

Posle velike gužve lopta se odbila do Natha, a on ju je poslao direktno u gol pored Šmajhela... I tu se isprečio desni bek Atal i blokirao je glavom, pa se na pauzu otišlo sa 0:1.

Crno-beli su ofanzivno ušli i u drugo poluvreme, ali je Nica u jednom trenutku preuzela inicijativu.

Nisu gosti iz Francuske uspeli da stvore ozbiljniju šansu i u 60. minutu je došlo do zasluženog izjednačenja.

Dijabate se namestio na levu nogu, a onda savršenim udarcem matirao Šmajhela poslavši loptu pod rašlje za 1:1.

Vicešampion Srbije je krenuo još jače posle postignutog gola, Dijabate je pretio, ali je u 65. minutu bilo mnogo sreće pošto je Nica pogodila stativu.

U 70. minutu ceo stadion je praktično video preokret, ali se Rikardo obrukao.

Šutirao je sa oko 12 metara iz potpuno izgrađene pozicije, sa dosta vremena za nameštanje, ali je lopta prohujala daleko preko prečke.

Do kraja utakmice Partizan je bio boji, napadao je i želeo pobedu, a Petrić je pravio ofanzivne izmene. Ipak, promene rezultata nije bilo.

Duel iz Humske mogli ste da pratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.