Nedelja, 11.09.2022.

16:00

Zvezda se "provukla" u derbiju kola! VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Novi Pazar (2:1), u derbiju 11. kola Mozzart Bet Superlige.

Izvor: MT

Autor: MT

Zvezda se
Srdjan Stevanovic/Starsport

Prvak Srbije je do trijumfa nad liderom prvenstva stigao posle preokreta i pogotka rezerviste Aleksandra Pešića u 88. minutu.

Izabranici Miloša Milojevića su imali inicijativu, veći posed lopte, više udaraca ka golu rivala, ali izostajale su prave šanse.

Delovalo je da će Pazarci, koji su do ovog meča bili u seriji od sedam trijumfa zaredom, odoleti, međutim, crveno-beli su u finišu stigli do sva tri boda.

Zvezda se ovom pobedom vratila na čelo Superlige, ima 23 boda, dva više od Novog Pazara, ali i dva odigrana meča manje.

Bio je ovo zanimljiv derbi na "Caizcoin areni", sa dobrim tempom, duelima, tresle su se i stative pred oko 150 gledalaca.

Na krilima dobre forme, u vidu sedam pobeda zaredom, i samopouzdanja, domaći su u ranoj fazi meča stigli do vođstva.

Već u petom minutu kapiten Stefan Lončar je savladao Borjana, uz malu pomoć Milana Rodića, koji je promenio pravac lopti.

Lončar je posle kornera sačekao loptu na drugom kraju šesnaesterca i drop-kikom zatresao mrežu rivala.

Crveno-beli su se polako oporavljali od početnog šoka i s vremena na vreme, najčešće preko Kataija pretili.

Nisu to bili ozbiljni pokušaji, baš kao što ni Pazar na drugoj strani nije imao.

Bilo je dosta duela, tempa, po ne tako dobrom terenu, da bi gosti svoju šansu dočekali u 34. minutu.

Izjednačenje je doneo Rodić, koji je na drugoj stativi sačekao centaršut Bena, odrazio se i glavom savladao Kljajića.

Samo dva minuta kasnije, Bukari je, nakon što mu je Katai spustio loptu, šutirao i pogodio stativu, međutim, do pauze promene rezultata nije bilo.

Početak nastavka nam je doneo dve zanimljive situacije. Najpre je Ergelaš iz mrtvog ugla pogodio stativu Borjana, da bi na drugoj strani Jović umalo postigao autogol.

Milojević je uveo Pešića, a onda i Mustafu i Kangvu u igru, međutim, velike šanse su izostale.

Sve do 88. minuta, kada je upravo Pešić, posle centaršuta Kangve, uz dosta međusobnog guranja i povlačenja sa rivalom, sa gol linije nekako ugurao loptu iza leđa Kljajića.

Nadoknada je trajala šest minuta, ali je Zvezda uspela da sačuva vođstvo i ostvari važan trijumf.